311 Wordt liet commando halt gegeven, terwijl de tirailleurlinie nog met liet verspreidon bezig, is, dan houdt de voorste tirailleur ot groep terstond halt, en marcheeren de overige tirailleurs of groepen in die lijn op. Ligt eene tirailleurgroep eenmaal gedekt, dan moet elke ver plaatsing onder het vuur des vijands vermeden wordenom onnoodige verliezen te voorkomen. Het aaneensluiten of uitbreiden van do tirail leurs moet uitsluitend onder het marcheeren geschieden. 53. De verandering van directie eener in front marcheerende tirailleurlinie heeft uitsluitend onder het avanceeren plaatsmet hot doel om het midden der linie tegenover het juiste aanvalspunt van de vijandelijke stelling te brengen. Do onderwijzer maakt daartoe bij voorkeur gebruik van den schuin- schen marsch. Moet daarbij echter een der vleugels eenigermate uitzwenkendan wijst hij den vleugelman van directie het nieuwe richtingspunt aan en ziet toedat de manschappen der groep zich gaandeweg naar die nieuwe directie voegen. Bestaat de linie uit meer dan ééne groepdan wordt de nieuwe richting aan de groep van directie gewezen en moeten de andere groepen zich naar hare beweging regelen. 54. Om de groep weer in gesloten ordeop twee geledorenle vereenigen op de lijnwaarin zij verspreid staat of marcheertcom mandeert de onderwijzer: Rechts (Links) op de plaats verzamelen. De rechter (linker) vleugelman blijft staan de overige manschappen maken de wending rechts (links) om, en stellen zich vlug op twee gelederen volgens hun nommer. 55. Om de groep te verzamelen vóór of achter de lijnwaarin zij verspreid staat of marcheert, begeeft zich de onderwijzer vooraf naar het punt, waar ongeveer het midden moet komen te staan en commandeert daar Voorwaarts (Achterwaarts) verzamelen. De tirailleurs begeven zich vlug naar den onderwijzer (groepscommau- HET VERZAMELEN VAN DE GROEP.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 314