312 dant) en stellen zich op twee gelederen volgens hun nommer, met het front naar den vijand. 56. Is eene geheele sectie verspreiddan waarschuwt de onder wijzer door het commando: Op de plaats Voorwaarts j Verzamelen. Achterwaarts Het verzamelen eener sectie op de plaats geschiedt altijd naar het midden der sectie. De groepscommandanten commandeeren daartoe, rechter die dei' Tbke7 gr0eP; Links op de plaats verzamelen. Tot het verzamelen dor sectie vóór of achter de lijn, geleiden de groepscommandanten hunne groepen onder het verzamelen langs den kortsten weg naar de plaats, door den onderwijzer aangewezen. 57. Om de groep arm aan arm op één gelid te doen aaneen sluiten, ten einde een verrassenden aanval des vijands door het salvovuur te kunnen afslaan (zie 31 en 32 der grondregels) commandeert de onderwijzer: Op dit commando vereenigen zich de tirailleurs snel bij hun groeps commandant, die daartoe zijne plaats vóór of in het midden der groep kiest, stellen zich arm aan arm op één gelid met het front naai den vijanden maken vaardig. De groepscommandant commandeert daarna het salvovuur volgens 59. Wordt de groep aan verschillende zijden bedreigd, dan formeert zij den kring. Ditzelfde commando dient ook om de groepals zij nog op grooten afstand van den vijand iste doen aaneensluiten tot het geven van salvovuur. Alvorens te doen vuren kan de onderwijzer de groep doen knielen. De onderwijzer kan de aldus geformeerde groep of groepen ook HET GROEPENFORMEEREN. GROEPENFORMEEREN.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 315