- 313 laten avanceeren of retireeren naar eene vooraf aangewezen stelling. Om de aaneengesloten groep weer op den normalen afstand te doen stelling nemen of den marsch voort te zetten, wordt ge commandeerd De tirailleurs hernemen vlug hunne vorige stelling of verspreiden zich onder den marsch weer op den onderlingen afstand van éen pas. 58. De vuren eener tirailleurgroep zijn 1Het tirailleur vuur. a. Yan enkeledaartoe vooraf aangewezen goecle schuttersgeduren de de bewegingop afstanden hoven de 400 pas van den vijand. b. Yan alle tirailleursop afstanden onder de 400 pas van den vijand, telkens nadat de groep van de eene dekkende positie in de andere is overgegaan. (Sprongsgewijze vuren.) 2. Het salvovuurof vuur op commando van den groepscom mandant door de op één gelid vereenigde groep. Dit vuur wordt gegeven op groote afstanden tegen die punten, waar men ziet, dat de vijand zich ophoopt; op korte afstanden tegen aanvallen van den vijand met de blanke wapens of tegen ruiterij verder m alle gevallen waarin de groepscommandant dit noodig acht, hetzij om het vuui beter in de hand te houden en de manschappen bedaard te doen blijven, hetzij om daardoor krachtiger uitwerking te verkrijgen. 3. Het snelvuur met een vooraf bepaald getal patronen, op af standen binnen de 200 pas van den vijand, in de gevallen bij 22 genoemd. 59. De commando's om het vuur te doen aanvangen zijn: Yoor het tirailleur vuurOp pas Yuren. salvovuur: 1. Op pas Aan. 2. Yuur. snelvuurpatronen snelvuur. Om het tirailleurvuur te doen ophouden, wordt gecommandeerd: Ophouden met vuren. 60. Om den reeruten te leeren, hoe de aanval door het vuur gevecht wordt voorbereidbegint de onderwijzer met de tirailleurgroep VERSPREIDEN DE VUREN.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 316