- 315 §63. Om dit sprongsgewijze vuren te doen aanvangen, comman deert de onderwijzer 1. Ophouden met vuren. 2. Avanceeren. 3. Halt. (Soms Groepenformeeren.) 4. Op pas=YuREN. (Soms het salvovuür.) Alvorens' het 2* commando te doen, stelt de onderwijzer zich vóél de groephij regelt de snelheid vau den pas. Op het 1° commando houden de tirailleurs onmiddelijk op met vu ren; op het 2° volgen zij den-onderwijzer; op het 3° houden zij halt en 'dekken zich, of wel zij sluiten aaneen in staande of knielende houding; op het 4C vangt het vuur weer aan. Zoodra de onderwijzer ziet, dat de tirailleurs deze opeenvolgende commando's goed uitvoeren, zal hij hij de verdere oefeningen eiken sprong uitsluitend op seinen en toekens doen verrichten; het salvo- vuur natuurlijk uitgezonderd. 64. Wanneer de groep op de wijze van 61 en 62 de vijan delijke stelling op zulk een afstand genaderd is, dat zij in een aan loop den vijand met de bajonet zou kunnen bereiken 100 pas) kan de onderwijzer het snelvuur commandeer en. Nadat de tirailleurs het bepaalde getal patronen verschoten hebben, houden zij op en wachten, totdat de onderwijzer op nieuw het com mando of teelten tot snelvuur geeft, waarop zij nogmaals een gelij t aantal patronen mogen verschieten. Het snelvuur houdt dus telkens van zelf opde onderwijzer moet daar streng op letten. In plaats van snelvuur kan de onderwijzer ook het salvovuur com mandeer en. De onderwijzer deelt de groep mede, dat na het snelvuur ot na het laatste salvo de stormaanval wordt ondernomen, doch dat dit zon der de ondersteuning van de soutiens en reserve nooit beproefd wordt. 65. Wanneer op bovengenoemde wijze het vuurgevecht hij den aanval is beoefend, leert de onderwijzer aan de groep het verdedigen eener stelling naar de grondregels van 18 26. Hij wijst vooraf twee of drie man van de groep aan, die de beste schatters voorstellen, en ziet toe, dat, wanneer hij het vuur op groo-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 318