316 ter afstand dan 400 pas commandeert, alléén door die aangewezen tirailleurs gevuurd wordt. Eerst als de aanvaller onze positie tot op 400 pas of minder af stand genaderd is, wordt het algemeen tirailleurvuur toegelaten, waar bij zoo mogelijk van elk rot slechts één man om beurten vuurt. Yan tijd tot tijd zal de onderwijzer dit tirailleurvuur doen ophou den en door salvovuur vervangenhet vooraf aaneensluiten van de groep is daarbij minder noodig, maar het vuur van de geheele groep moet op hetzelfde doel vereenigd worden. Tevens zal do onderwijzer het snelvuur doen uitvoeren. 66. Ook moet de onderwijzer dë groep, die tijdelijk eene stel ling heeft bezet, daaruit sprongsgewijze leeren terugtrekken. Alvorens die beweging aan te vangen, opent hij het salvovuur en commandeert na het laatste salvo 1. Retireeren. 2. Halt. 3. Op pas Aar.=Vuur. De beide eerste commando's kunnen door seinen en teekens ver vangen worden. De onderwijzer moet bij deze wijze van terugtrekken er voor zor gen, dat hij de groep bijeen en in de hand houdtdat de orde streng gehandhaafd blijft; dat hot teruggaan, zelfs in den looppas, niet in wegloopen ontaardt; en dat het salvovuur nooit in snelvuur over gaat. 67. Indien twee of meer klassen (groepen) te gelijkertijd wor den afgericht, zullen zij bij voorkeur tegenover elkander worden ge oefend naar de grondregels in 28 aangegeven. Zijn de groepen voldoende bedreven in den zin van 33, dan wor den zij twee aan twee tot sectiën vereenigd volgens 40. 68. Do onderwijzer zal met de vereenigde sectie het vuren in het avanceeren volgens 60 doen herhalen. Is de sectie de vijandelijke stelling tot in het werkzame geweer vuur genaderd (400 pas of minder) dan geschiedt het verder avan ceeren sprongsgewijze met afdeelingen (hier ter sterkte van ééne groep) volgens 61, 62 en 63. De onderwijzer waarschuwt den commandant van de rechter (lin-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 319