331 Cavalerie in Indië, ook tegenover Inlandsche vijanden kan gebruikt worden, wanneer zij naar behooren voor die oorlogvoèring is geoe fend en de commandanten baar weten te gebruikenkan op dit oogen- blik buiten beschouwing blijven.) Maar nog meer zal dé verwon dering der militaire specialiteiten in Nederland worden opgewekt, als zij vernemen, dat dit bevel tot inkrimping van het wapen dei Indische Cavalerie door het Departement van Koloniën (naar wij gehoord hebben, is het besluit nog niet door den Koning bekrach tigd) uitgevaardigd is, terwijl men in Indië nog bezig is, het stelsel van verdediging te ontwerpen en daarmede niet voor het einde van het volgend jaar gereed kan zijn. Met J. D. S. gelooven wij, dat de weerkracht van Nederland niet beduidend zal verminderen indien de vrijwilligers van het Neder- landsche leger, ook uit te zenden naar Indië, in eene legerafdee- ling worden samengetrokken, welke maatregel alleen kan geschieden na afschaffing van plaatsvervanging en nummerverwisseling; ja, zelfs zijn wij de meening toegedaan, dat hierdoor het Nederlandsch verdedigingsvermogen zeer zou verbeterd worden. Maar wij ver schillen met hem van gevoelen, dat deze maatregel in het belang van liet Indische leger zou zijn; zulk eene afdeeling zou eene vermomde Indische Brigade worden, ten behoeve der Nederlandsche en tenna- deelc der Indische defensie. Bovendien achten wij het voortdurend bestaan van zulk eene brigade of legerafdeeling in Nederland eene illusiezonder eene aanmerkelijke subsidie, of hoe men zulk eene groote geldsom ook noemen wil, uit de Indische geldmiddelen; want op Nederlandsche vrijwilligers in Nederlandsche dienst valt zonder hooge handgelden en vermeerderde soldij, naar onze meening, in de toekomst niet te rekenenmet het oog op de veranderde maatschap pelijke, toestanden, zelfs al sloot men de buitenlandsche werving uit, om daardoor, gelijk nog enkele theoretici veronderstellen, de Neder landers tot vrijwillige indiensttreding aan te moedigen. Waarom niet zulk eene afdeeling in Indië samengesteld in een koel klimaat, als reserve, boven de tegenwoordige vastgestelde sterkte van het Indische leger? De Nederlandsche defensie zou daardoor indirect meer bevoordeeld worden, dan volgens het voorstel van .T. D. S. met de Indische weerkracht kan plaats hebben. Want Ne-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 334