31 ten zorgen in den geest der ontvangen dispositie te handelen. Zij mogen echter daarvan afwijken, als zij den toestand bij den vijand, bij de nevenstaande troepen of in het terrein anders vinden dan dien, waar op de commandant zijne dispositie grondde. Zij zijn verplicht om het verband met de nevenstaande afdeelingen, ook zonder bepaald bevel daartoe, op de doelmatigste wijze te verkrijgen. Het meeste gewicht moet bij de Infanterie aan een juist gebruik van het vuurwapen worden gehecht, en ieder man moet overtuigd worden, dat alléén die troep op een goeden uitslag kan rekenen, die in het schieten goed geoefend is en in de oogenblikken van gevaar rustig en gehoorzaam blijft. De aflossing van afdeelingendie in de voorste linie gebruikt worden, zal slechts gedurende de natuurlijke pauzen in het gevecht van groote afdeelingen kunnen plaats vinden, bijvoorbeeld in het offensief na den gelukten aanval en in het defensief na afwijzing vau den vijand. De voorste troepen moeten geheel verbruikt wordenzij moeten echter bij tijds worden versterkt en van munitie voorzien. Voor iederen aanval moeten de voorbereidingen zoodanig getroffen worden, dat bij het doorzetten de geheele beschikbare macht kan worden gebruikt. Versterkingen van allen aard moeten zóó aange voerd worden, dat zij niet eerst op het moment ingrijpen, waarop de voorste - afdeelingen reeds teruggeworpen zijn; want geslagen troe pen lijden bij het teruggaan zulke zware verliezen, dat op hunne medewerking bij een vernieuwden aanval slechts zelden te rekenen valt. De omvattende aanval tegen één der vleugels wordt aangeprezen. De stormaanval met de bajonet moet het uiterste middel zijn na het schokken van den vijand door het vuur; ook als de vijand geheel en al verrast wordt; of eindelijk als een langer oponthoud in het he reik van 's vijands vuur waarschijnlijk grootere verliezen tengevolge zou hebben dan het beslissend voorwaartsgaan. De stormloop moet als een natuurlijk gevolg voortvloeien uit het ten toppunt opgevoerde vuurgevecht. Wij onderstreepten dezen regel, omdat hij tegenover onzen hüandscJien vijand dikwijls ook met vrucht is toegepast.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 34