366 iioorlijk onder dak te brengen zonder dat kunne opleiding er door zou lijden, werd door het legerbestuur gelast om het korps over te brengen naar het fort Generaal Cochins bij Gombong. Bij Gouvernements-besluit dd. 11 Juli 1856, no. 4. (Alg. Order 1856, no. 21) is het Reglement voor het Korps Pupillen vastgesteld, hetwelk echter telkens naar gelang van de opgemerkte leemten werd gewijzigd en aangevuld. (Luijmes, Alg. Orders, Instr. en Regl., pag. 189200 en verder daarop betrekking hebbende Alg. Orders van af 1874). Om voor eene opname als pupil in aanmerking te kunnen komen, moet de ouderdom van zeven jaren bereikt, en die van veertien ja ren niet overschreden zijn. De pupillen worden kosteloos opgevoed, wanneer het zijn zoons van militairen beneden den rang van officier van ambtenaren, die minder dan *150 's maands tractement ont vangen van als onvermogend erkende particulieren en weduwenver laten kinderen van het mannelijk geslacht; en eindelijk de knapen uit de weeshuizen. Yoor degenen, die buiten deze cathegoriën val len, is de maatstaf voor de te betalen geldelijke bijdrage als volgt: voor zoons van luitenants en ambtenaren, die van 150 tot 250 bezoldiging genieten, 10 'smaands; voor zoons van kapiteins en ambtenaren op een tractement van 250 tot 450, ƒ15 's maands; voor zoons van hoofdofficieren en ambtenaren, wier inkomsten meer dan 450 's maands bedragen, en van gegoede particulieren, 25 per maand; voor zoons van overleden officieren en ambtenaren, de hun toegelegde onderstandsgeldenvoor zoons van gepensioneerde officieren en ambtenaren, eene bijdrage per maand, naar den maat staf voor actief dienende ambtenaren aangegevenvoor zoons van minder gegoede particulieren wordt betaald eene geldelijke bijdrage, vast te stellen door het Departement van Oorlog in overleg met het betrokken hoofd van gewestelijk bestuur, in verband met het voor zoons van gegoede particulieren vastgestelde cijfer van ƒ25's maands voor zoons van officieren en ambtenaren met verlof in Nederland of op non-activiteit, eene bijdrage naar rede van het door de ouders ge noten wordende verlofs- of non-activiteits-tractement, naar den maat staf, aangegeven voor actief dienende officieren en ambtenaren. De ouders, voogden of verzorgers der betalende pupillen storten hunne

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 369