376 cessievelijk alle groepen voor de eetzaal, waar het avondmaal gereed staat. Maar nog is de dag lang, en na het eten doet de hoorn zich weder hooren voor 't strafpeloton, dat tot 6-j- uur nog wat gedrild wordt, terwijl de rest weêr mag gaan spelen. Als dit speeluurtje verstreken is, gaan de muziekanten nog eens naar de schoolbanken om les te ontvangen in de theorie van de muziek; de zangersclub gaat naar de kerk om de zangles bij te wonen, en de leerlingen van den topografischen cursus krijgen les onder leiding van hun instruc teur. De eetzalen zijn nu in amusementzalen herschapen, waar domino-, dam-, schaak- en andere spelen voorhanden zijnmaar aangezien daar eene sterke etenslucht heerscht, wordt door weinigen daarvan ge bruik gemaakt; de meesten verlustigen zich met op de slaapkamers versjes over te schrijven, voor te lezen of wat te ravotten. Met de taptoe is alles afgeloopen en om 8 j- uur moet ieder naar bed, waarheen zich zeker niemand met tegenzin zal begevenwant als men van 's morgens vijf tot 's avonds acht uur zóó bezig is geweest, zal dunkt ons, vooral in Indië, wel voldoende aanleiding bestaan om spoedig in te slapen. Elke werkdag is op die wijze verdeeld; alleen bestaat er verschil in den aard der dagelijksche practische oefeningen. Woensdag morgen worden we gewekt door een roffel. Buitenko mende, zien we alle tamboers, hoornblazers, pijpers en muziekan ten, die van alle verjaardagen goed aanteekening houden, voor de woning van een jarigen luitenant staan en nu bij wijze van verrassing de groote reveille doen liooren. Die reveille wordt alleraardigst uitge voerd. Eerst door de tamboers; dan voegen zich de pijpers er bij, en eindelijk ook de muziek. Na afloop daarvan worden nog een paar stukjes ten beste gegeven; dames en heeren komen nu geluk- wenschen; de pupillen worden getracteerd op chocolade, sigaren, enz., en gaan onder het spelen van een vroolijken marsch naar het fort terug. Het is een aardig groepje. Een breed gelid van kleine tam boers, daarachter de hoornblazers en de pijpers, en dan de muziekan ten met hunne groote instrumenten, ja zelfs één met de Turksche trom. Yoor tamboer en hoornblazer worden meestal jongens boven de de 13 jaren gekozen, die niet voldoende lichamelijk ontwikkeld zijn om

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 379