382 prenant, alors même qu'il juge utile d'y déroger. Le type normal est bien plus précieux encore s' il s'agit d'officiers mal doués sous le rapport de l'initiative. Le type normal prévient les défaillances de jugement. Si l'officier apprécie incomplétement une situations'il est embarrassé sur ce qu'il doit faire, il appliquera tout uniquement le type normal. Ce ne sera peut-être pas ce qu'il y aurait de meilleur a ex-écu ter dans une circonstance déterminée, rnais on sera sur d'éviter de la sorte les fautes graves, et c'est beaucoup. No dites pasJ'agirai selon le temps, les événements, les circonstancesmaisbien: J'agirai ainsi malgré le tempsles événementsles circonstances. Entre ces deux manières de procéder, il y a un abime. Naar deze beginselen meenen wij, dat de gevechtsschool der com pagnie zou moeten worden afgedeeld, als volgt 1. De grondregels voor het gevecht eener compagnie. 2. De normale gevechtsformatie. 3. Het offensief gevecht. 4. Het defensief gevecht. 5. De vrijwillige terugtocht, om een gevecht tegen overmacht te ontwijken. De grondregels behooren niet'tot het imperatief gedeelte van het reglement en kunnen beknopte beschouwingen bevatten over de plichten van officieren en kaderover de noodzakelijkheid van de soutienlinie en de reserve; over het dooreenraken van troepen bij de laatste periode van het gevecht de beslissing over het ge vecht der compagnie als zelfstandig geheel, of in verband met andere compagnieën; enz. De overige punten bevatten het imperatief ge deelte van het reglement, de eigenlijke school. (Exercices de combat.) Wij noemden in afl. VIII, bladz. 140, de methode van den kolo nel Philebert, en geven hier den inhoud van zijne Compagniesschool op A. De oefeningen in gesloten orde. B. De gevechtsoefeningen. (Exercices de combat.) 1. Het aannemen der gevechtsformatie. 2. Opmarsch naar e.ene door den vijand bezette stelling. 3. Voorbereiding van den aanval door het vuurgevecht. 4. Trapsgewijze versterking der tirailleurlinie tot op het moment van den storm.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 385