385 elementaire opleiding bij het depot gekregen hebbenzjn ze in de compagnie spoedig voor hunne taak berekend. De geheele 24 is overigens overbodigwant in de Inleiding der Compagniesschool bladz. 4, wordt reeds de vereeniging van twee of meer compagnieën aanbevolen. 27. Plichten der groepscommandanten. In deze wordt alléén gesproken van de plichten der groeps commandanten in de tirailleurlinie bij den aanval; met geen enkel woord wordt hunne taak bepaald bij de verdediging of in de soutienlinie. De 2e alinea van punt 2 moet naar ons oordeel aldus luiden: In zeer bedekt terrein, waar het verband in de verspreide groepen moeilijk te onderhouden is, blijft elke groep geslotenom het ver band met de directiegroep te onderhouden, kan de groepscommandant een rot in de tusschenruimte naar die zijde doen marcheeren. Punt 5 is in strijd met het le geval van 13. Punt 8 moest maarhoe eer hoe beterworden geschrapt. ij bebben de nadeelen daarvan in afl. IX aangetoond. Indien de 1° afdeeling, wat hare grondregels en tirailleurschool betreftnaar onze inzichten ware ingerichtdan konden onderschei den puntenbijv. 3458gemist worden, daar die gedragregels in die afdeeling reeds op voldoende wijze zijn voorgeschreven. Wij missen echter eenige bclangrjke voorschriften voor de groepscom mandanten namelijk a. De groepscommandant mag nooit op eigen hand een gevecht trachten te voerenmaar hj moet steeds in den geest van het algemeene doel werkzaam zijn. b. De groepscommandant moet er telkens naar streven om zijne groep te vereenigen. Dit vereenigen is geen verzamelen, maar het is een verminderen van afstanden, een herhaaldelijk aansluiten. Als do groepscommandant daarop voortdurend letzal hj den samenhang in de groep bewaren en het dooreenraken met de naaste afdeelingen voorkomen. Yooral na den stormaanval moet de groepscom mandant zorgen, dat zijne groep snel verzameld is. Lew al.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 388