390 De groep moet steecis in haar geheel worden gebruikt; de pelotons commandant kan meer of minder groepen dan de helft in de vuurli nie plaatsen, maar mag geene groep splitsenhij plaatst zijne groe pen zoodanigals het meest met het terrein en eene goede vuur- uitwerking overeenkomtzonder daarbij de grenzen van zijn gevechts front (70 Meters.) te overschrijden. De normale plaats van den pelotonscommandant is 25 Meters achter het midden zijner tiralleur- liniede aspirant-officier van elk peloton blijft bij de soutiengroe- pen. De reserve wordt achter het' midden geplaatst. Indien de eene flank der compagnie meer clan cle andere, of alléén, be dreigd wordt, dan houdt de reserve, zich aan die bedreigde zijde- op. Hooit mag de reserve gesplitst worden. Haar afstand van cle soutienlinie is ten minste 100 Meters, terwijl de normale af stand van cle soutiens tot de tirailleurlinie ook 100 Meters bedraagt. In open terrein mag cle reserve op grooter afstand van de tirail leurlinie gehouden worden, doch niet verder clan 300 Meters. De officier, die de reserve commandeert, mag den compagniescomman dant, die zich gewoonlijk ter hoogte van de soutienlinie ophoudt, niet uit het oog verliezenen echeloneert daartoe noodig eenige onderofficieren. De soutiens zullen langzamerhand in de tirailleurlinie worden opgenomen; daardoor zullen de beide groepen van dezelfde sectie dooreenrakenmaar vercter gaat dat dooreenraken ook niet. De reserve wordt op het beslissend oogenblik in haar geheel tusschen de beide voorste pelotons ingeschoven, of zij neemt op een dei- vleugels plaats. Tegen den tijd, dat cle reserve in het midden moet komen, laten de pelotonscommandanten in de linie, gedurende eene voorwaartsche beweging wat aaneensluiten, waardoor in den regel plaats genoeg gemaakt zal wezen. Deze maatregelen waarborgen dus de goede orde; door de krachtige en voortdurende medewerking- van het kader wordt de orde bovendien nog beter verzekerd. Ieder groepscommandant houdt^ zijne manschappen in de hand, zorgt dat zijzich goed dekken en zijne stem kunnen liooren. De onderoffi cieren leiden hunne sectie, houden vooral den vijand in het oog en letten op cle bevelen en teekens van den pelotonscommandant. De officie ren zorgen, dat zij altijd den compagniescommandant in het oog houden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 393