398 te bedenken, dat wij die vraag alléén zullen trachten te beantwoor den om het bestaande reglement zoo goed mogelijk toe te passen. Wij zullen trachten, de regels der nieuwere gevechtstactiek te plooien naar de bestaande formatie. Het resultaat kan slechts ten deele bevredigend zijn, daar het veel rationeeler zijn zou, dat de for matie naar de nieuwe tactiek gewijzigd werd. Wij stellen daartoe voorop le. De sterkte der compagnie is bijv. 96 geweren of 8 groepen van 12 man. (Zie 25.) 2°. De uitgebreidheid van het gevechtsfront dier compagnie bedraagt 72 Meter of 115 pas. (Zie all IX.) 3°. De sectie is de eenheid in de compagnie en niet het peloton 4C. De groepen derzelfde sectie moeten bijeen- en onder bevel van den sectie-commandant blijven. (Zie 34.) De vorm, waarin zich de compagnie bevindt op het oogenblik, dat zij de gevechtsformatie moet aannemen, zal gewoonlijk de een of andere marschvorm zijn, hetzij de compagnie tot een offen sief, hetzij tot een defensief gevecht bestemd is. In linie 34.) zal de compagnie dan wel zelden geformeerd zijn; dit zou bijv. het geval kunnen zijn, als het geheele bataljon in divisiecolonne vereenigd stond en eene der compagnieën werd dan tot het voeren van het verspreide gevecht aangewezen. Wanneer echter, behalve op liet exercitieveldzal dit laatste voorkomen Een ander geval is zulks met eene compagnie, die onder 's vijands vuur tijdelijk in reserve moet blijven; bij gebrek aan goede dekking zal zij zich in bataille opstellen. (Zie §51, laatste alinea, Tir.-sch.) Wij nemen aan, dat de compagnie of met halve sectiën, met sectiën of met pelotons in colonne, of uit de flank, of in bataille marcheert of stilstaat op het oogeublikdat zij de gevechtsformatie moet aannemen. Om het gevechtsfront behoorlijk te bezetten en al dadelijk een voldoend aantal geweren in werking te brengenis het noodzakelijk, dat drie groepen in de tirailleurlinie worden geplaatst; dat is der geheele sterkte. Om te voldoen aan 37, die in overeenstemming met von Scherff, Lewal en andere schrijvers, bij een offensief gevecht eene

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 396