394 soutienlinie van gelijke sterkte als regel aangeeftmoet de soutien linie insgelijks eene sterkte van 3 groepen hebben; dus der com pagnie. Yoor de reserve der compagnie blijft derhalve of ééne sectie over. Om nu tevens de bepaling van 34 na te komendie de eenheid der sectie vordert, moeten dus drie sectiën ontwikkeld worden, die elk met ééne verspreide groep in de tirailleurlinie en met de andere groep in de soutienlinie plaats nemen. Om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, achten wij de echelonsgewijze opstelling dier sectiën als de beste. Zij dient om: le. Met een gedeelte der linie aan te vallen. 2e. Eene andere richting aan de linie te geven. 3e. De sectiën zoo te plaatsendat zij elkander ondersteunen. 4e. De sectiën opvolgend te doen terugtrekken. (Zie 74 der Bataljonschool.) Als de kleinste afstand der echelons gelijkgesteld wordt aan de frontlijn eener ontwikkelde tirailleurgroep 25 pas), dan zou eene frontverandering van 90° zelfs mogelijk zijnwat echter wel tot de grootste uitzonderingen zal behooren. Het gevechtsfront der compagnie, 72 M.wordt dus met drie sec tiën bezet, terwijl de vierde als reserve wordt achtergehouden. Elke sectie ontwikkelt aanvankelijk ééne groep „en tirailleur"; in het geheel brengt de compagnie dus 36 geweren in de vuurlinie; als de compagniescommandant nu eene aaneengeschakelde linie ver langde, zou op elke 2 M. frontlijn één tirailleur geplaatst zijn. Eene opstelling der tirailleurgroepen met intervallen tusschen de groepen verdient echter de voorkeur, omdat daardoor het overzicht voor de groeps- en sectiecommandanten gemakkelijker wordten die onderdeelen beter bijeengehouden, bewogen en gedekt opgesteld kunnen wordenterwijl bij het sprongsgewijze met afdeelingeu vuren minder gevaar ontstaat, dat het eene echelon in het vuur van het andere loopt. Zijn nu in elke groep de tirailleurs op een onderlin- gen afstand van één pas geplaatst, dan beslaat eene groep 23 pas Wat dc generaal Lewal in 1874 als eene uitmuntende opstelling aanpreesstond dus reeds in 1869 in de Nederlandsche reglementen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 397