397 komen, (zie bladz. 33) door welk gedeelte der compagnie moet dan de even sterke soutienlinie gevormd worden? In vergelijking van hetgeen het nieuwe reglement ons geeft, ge- looven wij, dat onze normale gevechtsformatie de voorkeur verdient. Zij kan uit eiken marschvorm gemakkelijk worden aangenomenwat wij zullen aantoonen; om een gevecht in te leiden houdt men één of twee der echelons terugmet een der vleugel-echelons kan een flankaanval worden ondernomen of eene bedreiging des vijands worden tegengegaan; het afbreken van het gevecht en de terugtocht kunnen geleidelijk plaats hebben; het dooreenraken der eenheden wordt be perkt; het bezit eener reserve waarborgt tegen onvoorziene gevallen. Ten slotte merken wij nog op, dat wij niet de luitenants, maar on derofficieren als vaste sectiecommandanten zouden wenschen in te deelen. In gesloten orde treden de luitenants als pelotonscomman dant op. Bij het aannemen der gevechtsformatie beschikt de com pagniescommandant over hen, bijv. als volgtéén officiercommandant der reserve, de beide anderencommandanten der vleugelsectiënof wel: een bij de reserve, een bij de afdeeling, die voor den flankaan val bestemd wordt, de derde als commandant van den frontaanval. Het overgaan in de normale gevechtsformatie. A. Uit de colonne met halve sectiën. Commando: „Met sectiën links rechtsvoorwaarts en echelon Uitvoering: De voorste sectie is de richtingssectie en vormt het rechter (linker) echelon. Do sectie-commandant geeft den com mandant der voorste groep het bevel om zijne groep links (rechts) te laten verspreiden, hij wijst den rechter (linker) vleugelman dier groep het punt van directie aan. Den commandant der achterste groep beveelt hij om uitwaarts van den rechter (linker) vleugel der tirailleurlinie op den, door hem bepaald wordenden, afstand als soutien te volgen. De groepscommandanten 'doen de commando'snoodig voor de be wegingen hunner groepen. De commandant der tweede sectie marcheert met zijne sectie schuins links (rechts)wint zoo de noodige ruimte en vormt daarna een tweede echelon op gelijke wijze als de voorste 26

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 400