400 laat haar rechts (links) uit de flank maken en vervolgens de voorste groep verspreiden, terwijl de andere groep als soutien volgt. De tweede sectie gaat de voorste zoover voorhij, als noodig is om het interval te winnen en vormt daarna op gelijke wijze een tweede echelon. De derde sectie handelt eveneens ten opzichte van de tweede sectie en vormt het derde echelon. De vierde sectie blijft in reserve. Eene compagnie, die geheel alleen een gevecht moet voeren, zal in beginsel deze zelfde normale gevechtsformatie kunnen aannemen. Haar gevechtsfront zal echter afhangen van het object en tegen een Inlandschen vijand soms eene grootere uitbreiding moeten er langen dan de normale formatie aangeeft. De voorhoede-sectie verspreidt haar voorste groepen „en tirailleur" en volgt met de andere groep als soutien. De compagniescom mandant zal, zoodra hij 's vijands positie voldoende verkend heeft, eene tweede sectie naast de voorhoede op gelijke wijze doen ont wikkelen hij zal door de derde sectie een derde echelon kunnen doen vormen of aan haar eene flankeerende beweging kunnen op dragen hij zal ééne sectie in reserve' houden. Wij hebben hier een gevecht op het oog, dat methodisch zou kunnen gevoerd worden; daarin kan de compagnie niet bedreven genoeg zijn. Als dan de sectie geleerd heeft als gevechtseenheid der compagnie op te treden, en die eenhedeu weten goed met elkander samen te werken tot bereiking van één doel, behoeft de compagniescommandant niet voor verwarring te vreezenals velerlei omstandigheden hun invloed op het gevecht zullen doen gelden. Het bezetten van eene defensieve stelling zal altijd meer op aan wijzingen dan op commando's van den compagniescommandant geschieden. Ook daarbij treedt de sectie als eenheid op. De commandant der compagnie moet niet meer dan drie sectiën in gevecht brengen en de vierde sectie in reserve houden. Hij wijst aan elk dier drie sectiën een bepaald gedeelte van het front ter verdediging aan. Elke sectie ontwikkelt aanvankelijk ééne groep „en tirailleur", welke groep later uit de soutiengroep kan

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 403