401 verstrekt wordennaar het oordeel van den sectiecommandant. Bij het bespreken van 44 en 45 komen wij hierop nader terug. l)e soutienlinie. 37 en 38. De eerste alinea van 37 moest luiden „Eene tirailleurlinie wordt bij een aanvallend gevecht door eene soutienlinie, in den regel van gelijke sterkte, gevolgd. Uit de redactie van het reglement zou kunnen worden afgeleid, dat eene tirailleurlinie niet altijd door soutiens gevolgd wordt; want er staat in den regel. Ook behoeft niet bij alle aanvallende bewegingen de sontienlinie eene gelijke sterkte als de tirailleurlinie te hebben; bijv. als de verdediger op het gunstige moment een uitval doet, omdat zoodanige geveclitsacte spoedig beslist is. De bedoeling is, dat hij, die het offensief gekozen heeft om tot zijn doel te geraken, gedurende het voorbereidend vuurgevecht steeds zijne tirailleurlinie zoo sterk mogelijk moet houden en daartoe tot op het laatste oogenblik vóór den stormaanval uit zijne soutiens moet kunnen putten. Daarom achten wij dan ook het commando of signaal soutien in de linievan 41 (eene inlassching van den samen steller der Indische Tirailleurschool) overbodig. De soutiens wor den langzamerhand geheel verbruikt, en de sectiecommandanten regelen zulks. De compagniescommandant echter behoudt de be schikking over de reserve-sectie, en om die ter juister tijd voor te brengen tot het geven van de impulsie aan den stormbehoeft geen nieuw signaal te worden uitgedacht. Van de soutienlinie zullen wij achtereenvolgens bespreken: het doel, den vorm, de plaats, den afstand en de bewegingen. Het doel der soutiens bij een offensief gevecht is le De tirailleurlinie gedurende het voorbereidend vuurgevecht steeds op hare normale sterkte te houden. 2« "Met het nog overgebleven gedeelte aan het vuurgevecht zelf deel te nemen, zoodra men de tegenpartij zoo dicht genaderd is, dat een stormaanval kans van slagen heeft. 3e De tirailleurlinie bij te springen als de vijand een tegenaanval op de linie tracht te doen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 404