407 schen beide liniën langzamerhand tot nul gereduceerd moet worden. Maar dan blijkt nogmaals de overtolligheid van het commando en signaal soutiens in de linievan 41. Wij keuren echter deze wijze van avanceeren voor de soutiens af; vooral in open terrein zouden zij door een opmerkzamen vijand stellig tot doel gekozen wordenals zij zich zoo regelmatig voortbe wogen. Het Duitsche 'reglement schrijft dan ook voor, dat de soutiens zich sprongsgewijze moeten bewegen als de tirailleurlinie op die wijze avanceert. In het Zwitsersche reglement wordt het zoogenaamde Rudelnaanbevolen. Hierdoor verstaat men, dat de troep onder het vooruitloopen zijn regelmatig gesloten vorm geheel verliest en even als een zwerm vooruitsneltdoch zoodra hij achter een dekkend terreinvoorwerp is aangekomenzich weer ordelijk opstelt. Dit Rudeln is, naar wij meenen, het eerst bij het Oostenrijksehe leger toegepast. De generaal von Verdv du Vernois geeft voor groote sou tiens de volgende wijze aan om in open terrein vooruit te komen: „Yan eene afdeeling, die bijv. in sectiecolonne staat, wordt aan de voorste sectie een bepaald punt voorwaarts aangewezendeze sectie begeeft zich in den zwermvorm (Rudol) derwaarts en verzamelt er zich weêr; alsnu volgt de tweede sectie op gelijke wijze en zoo bij opvolging. Waar volstrekt geene dekking voorhanden ismoet de troep knielen, gaan liggen, zich iu linie ontwikkelen; de verspreide vorm voor de soutiens is af te keuren." Wij hebben er reeds herhaaldelijk op gewezen, dat men het sprongsgewijze avanceoren niet te letterlijk moet opvatten, alsof daarbij steeds gesprongen en gedraafd wordt. Men moet daaronder veel meer een echelonsgewijze vooruitkomen verstaan, waarbij telkens eene strook van 50 a 80 pas (sprong) in ééns gevorderd wordt. Daar nu in de door ons voorgestelde formatie elk echelon uit eene sectie bestaat, die voor de eene helft in de tirailleur- en voor de andere helft in de soutienlinie is geplaatst, zoo zal .de afstand tusschen beide deelen van elk echelon zooveel mogelijk moeten bewaard blijven, tot dat de tirailleurlinie ter voorbereiding van den stormaanval moet versterkt wordenwant laat men dien afstand reeds vroeger veel vermin deren, dan loopt men werkelijk gevaardat de beide deelen zich te vroeg vereenigen, waartegen juist alle schrijvers nadrukkelijk waarschuwen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 410