- 410 der Compagniesscliool in hare 6366 veel heter geredi geerd Wij achten eene normale gevechtsformatie voor de compagnie drin gen noodig. Niet, omdat wij alléén van vormen heil verwachtenmaar omdat ons de generaal Lewal zoo duidelijk heeft aangetoond hoe eene normaaltype de weifelingen in het juist beoordeelen van den toestand verhelpt. -Wij zouden bij eene compagnie de sterkte der re serve op 4- wenschen vast te stellendit is echter bij eene indeeling in 2 pelotons of 4 sectiën niet mogelijk, zonder zulk eene eenheid te verbreken; daarom stelden wij bij de normale gevechtsformatie de sterkte der reserve op ééne sectie vast. Het doel der reserve is verschillendnaarmate de compagnie geheel alleen of in verband met andere strijdt. In het eerste geval wordt zij zoolang mogelijk aan het gevecht onttrokken, neemt daaraan al leen in hachelijke momenten deel en blijft steeds in gesloten orde om beter tot steunpunt te kunnen dienen. In het tweede geval dient zij meer als hoofdtroep te worden aangemerkt; zij treedt dus actief op, wordt op het gunstige moment voor den stormaanval voorgebracht en sleept de tirailleur- en soutienliniën mede. Onderneemt de vijand een aanval op onze gevechtslinie, dan snelt de reserve gesloten in de linie en geeft salvo's. Tegen Cavalerie is het soms beter, dat de reserve blijft staanwaar zij zich op dat oo- genblik bevindtom des te eerder het vuur te kunnen openen. Wijkt de linie terug, dan blijft de reserve op een gunstig punt standhouden en geeft do teruggaande afdeeling gelegenheid om zich op nieuw te hereenigen en zich op nieuw in positie te plaatsen. Strijdt de com pagnie zelfstandig, dan moet de reserve een flankaanval des vijands tegengaan, terwijl de tirailleurs en soutiens in stelling blijven; an ders laat zij dit aan de troepen der tweede linie over en bepaalt zich tot den frontaanval. (Zie 52 der Tirailleurschool.) De vormwaarin de reserve zich opsteltkan verschillend zijnen hangt van het terrein af, waarop zij zich tijdelijk bevindt. Op geheel open terrein wil de generaal Lewal haar arm aan arm op één gelid plaatsen- Yoor eene reserve ter sterkte van ééne sectie zal dit geene bezwaren hebbendoch is die reserve één peloton sterkdan zal ditop één gelid geplaatst, niet zeer beweeglijk zijn, en zouden wij dan de voor-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 413