411 keur geven aan de geopende linie, (f) In bedekt terrein stelt zij zich op met halve sectiën in colonne of uit de flank; zij trekt van alle voordeelendie het terrein biedtpartij om zich aan 's vijands oog en vuur te onttrekken, en gaat zoo noodig op den grond liggen. (Zie 65 der vervallen C. S.) De plaats der reserve wordt in 64 der Compagniesschool zeer goed aangewezen: „Hare plaats is achter het belangrijkste punt of achter het midden der tirailleurlinie, op zoodanigen afstanddat zij de verspreide linie ten spoedigste kan ondersteunendoch zelf van het vijandelijk tirailleurvuur weinig nadeel ondervindt." De generaal Le- wal zegt van die plaats: „Tan eene compagnie kan de eene flank meer bedreigd zijn dan de anderebij grooter troepenverband zijn ze het gewoonlijk geen van beide, soms beide evenzeer. Wat er ook gebeuren mogenooit mag de reserve verdeeld wordenzij moet vereenigd blijven, en hare normale plaats is achter het midden." De afstand van de reserve tot de tirailleurlinie hangt voorname lijk af van de vuuruitwerking des vijands en van de dekking, die het terrein daartegen oplevert. Doch de reserve moet de tirailleurlinie bij tijds kunnen te hulp komen, en daartoe is het noodigdat'de officier, die de reserve commandeert, steeds met den compagniescommandant in verbinding staatzoo noodig worden onderofficieren geëclielonneerd. Zoolang de soutiens niet geheel verbruikt zijn, kan zich de reserve op grooter afstand van de tirailleurlinie ophoudenten einde zoo min mogelijk aan het vijandelijk vuur blootgesteld te zijn. Zoodra echter de soutiens geheel in de tirailleurlinie zijn opgelost, moet de reserve hunne plaats innemen. In de reglementen der verschillende Europeesche legers vindt men voor den afstand van de reserve tot de soutienlinie 100 a 300 Meters vastgesteld. Die afstanden zijn gegrond op de vijandelijke vuuruitwerking. Lewal neemt als normalen afstand 130 Meters, von Wechmar 150 pas aan. Met het oog op het In disch terrein en de geringe vuuruitwerking des vijandsmeenen wijdat (f) „Acliter de soutiens volgen geheele pelotons in linie met ruime openin gen." Von "Wechmar. In fig. II hebben wij de reserve voorgesteld als geplaatst op één gelid, arm aan arm, en voor de helft tegenover een der intervallen van de tirailleurlinie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 414