465 waartoe het bataillon of korps behoort. Het onderwijzend personeel der school zou vrij van allo garnizoensdiensten moeten zijn, doch alle oefeningen der élèves hebben onder hun toezicht plaats. De élèves be lmoren te worden ingedeeld bij de kompagniën van het dépótbataillon. Wegens het groote gebrek aan kader, dat er thans nog bestaat, zal eene detacheering van leader bij de Kaderscliool in den beginne nog al moeilijkheden opleverendoch men zoude zich den eersten tijd kunnen bezighouden met de opleiding van een aantal fuseliers, die aanleg bezitten om binnen korten tijd de chevron te verwerven. Zeer zeker zullen dan binnen het jaar de Jcaderscholen in volle werking zijn. Ten einde te voorkomen, dat de élèves der kaderscholen te lang aan de dienst bij den troep worden onttrokken, make men de vol gende regelingen. Een fuselier mag zes maanden op de school blijven; heeft hij dan de vereischte kundigheden niet kunnen verwer ven, d ui kan hij door den directeur voor ontslag worden voorgedra gen en gaat hij naar zijn korps terug. Heeft een fuselier de chevron gekregendan gaat hij naar één der bataillonsdoor den afdeelings- of gewestelijk-millitairen kommandant te bepalen, en kan hij, na zes maanden effectieve dienst bij hot korps, weder vragen om bij de ka- dorschool gedetacheerd te worden. Na een verblijf van één jaar op do kaderschool moet een korporaal weder aan het examen voor onderofficier voldaan hebben; na een voldoend afgelegd examen gaat hij voor één jaar naar den troep terugalvorens weder voor eene plaatsing bij de school in aanmerking te komen; voldoet hij niet aan laatstgenoemd examendan wordt hij op voordracht van den di recteur weder naar zijn korps teruggezonden. Onderofficieren mo gen hoogstens één jaar op de school blijven 0111 een hoogeren graad te kunnen verkrijgen. Het examen voor den graad van korporaal wordt bij het einde van elk kwartaal afgenomen, zoodat met het begin der volgende drie maanden de nieuwe cursus weer begint, en zijdie niet slaagdennog ééne kans hebben alvorens voor ontslag- te kunnen worden voorgedragen. Yoor den graad van onderofficier heeft het examen bij het einde der maanden Juni en December plaats, zoodat ook hier twee kansen bestaan voor hendie voor dien graad opgeleid worden. Het onderwijs in de administratieve vakken

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 468