- 467 onderwijzers de zaak te veel als dienst opnemen en alle ambitie daar door ter zijde stellen. Men zoude dus, mijns inziens, veel beter doen om do Korpsscliool iu te richten op de hieronder voorgeschreven wijze. De regeling had bij het 18e bataillon onder den Majoor Visser plaats en was eene proef, die uitstekend gelukt mag genoemd worden. De regeling was ontworpen door den kapitein Heijldestijds directeur der school. Op de Korpsscliool werden geene andere élèves geplaatst dan zij, die zich daartoe vrijwillig aanmeldden en dus bevordering wenschten te maken, en degenen, die door de kompagnieskommandanten wer den opgegeven als achterlijk in de vereischten voor hun graad. Deze opgave had driemaandelijks plaats. Eens per maand werd dooi den directeur aan den korpskommandant een staat ingediend van hen, die op de school zich de vereischte kundigheden hadden eigen gemaakt, bepaald bij de Algemeeno Order no. 5 van 1868; zoo ook van de achterlijken, die aan het voorgeschrevene voor hun graad had den voldaan. De opgave van de eerstgenoemde categorie mocht hoogstens be vatten 2 Europ. sergeanten. 2 korporaals. 2 fuseliers. 2 Inl. korporaals. 2 fuseliers. Dit kader rukte des morgens met de kompagniën uit en vervulde dan de function van sectiekommandant en guide, terwijl zij des avonds, onder toezicht van den luitenant-adjudant, exerceerden voor een daar toe aangewezen onderofficier, die practisch en theoretisch goed ont wikkeld was en daarvoor, even als de élèves, vrij van wachtdienst was. Eiken dag hadden de leerlingen ook voor denzelfden onder officier theoretisch onderwijs. Hadden zij dezen cursus doorloopen, die gewoonlijk op eene maand kon gesteld worden, en werden zij door den luitenant-adjudant geschikt geacht, dan werd daarvan ken nis gegeven aan den korpskommandant, die daarna eene commissie benoemde, bestaande uit de kompagnieskommandanten en den lui tenant-adjudant, ten einde de practische ervaring van de élèves na te

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 470