45 de krijgsraadvonnissen zouden wij appèl en (of) revisie willen hebben bij liet Hoog militair gerechtshof, waaraan ooit de kommandanten justiciabel zouden moeten gesteld worden. Dat die heeren ook in dat geval zouden komenis wel haast niet denkbaarmaar het. is toch goeddat er ook voor hen eene lioogere rechtsmacht aangewezen zij. De krijgsraden worden jaarlijks door den geweste lijken of plaatselijken kommandant benoemd en geinstalleerdin dien tusschentijd ontstaande vacatures worden ook door hen aan gevuld op voordracht van den president van den krijgsraad. Daar door vervallen al die jaarlijksche voordrachten, via ettelijke bureaux, aan den Gouverneur-Generaal. Omtrent vrijstellingen beslist de Inspecteurwanneer de belang hebbende zich niet met de uitspraak van den krijgsraad kan veree nigen hij heeft dan nog hooger beroep bij den Gouverneur-Gene raal. De krijgsraad kan natuurlijk het advies van het hoofd van ge westelijk bestuur inwinnen, en zou het ook goed zijn, dat wanneer de Schutterij garnizoensdienst moet doen of gemobiliseerdt wordt, met het advies van dien ambtenaar rekening worde gehouden. Men make ook eene bepaling, dat bij oorlog met een Europeeschen vijand, ook al slaat die niet tot Indië over, de schutters van dezelf de nationaliteit als de vijand en hunne afstammelingen tot een ze keren graad van schutterlijke dienst worden ontheven. Hu de oefeningen. Ieder nieuw ingelijfd schutter wordt geplaatst bij de depotafdeeliughetzij eene kompagnie, een peloton of eene sectie, naar gelang van de sterkte van het korps, en ontvangt daar wekelijks, onder toezicht van den adjudant, onderricht in de Rckru- tenscliool, het bajonetschermende garnizoensdienst, vooral wat de verplichtingen op wacht en als schildwacht betreft, het onderhoud en schoonmaken van het geweer en de reeds genoemde punten van de „Inwendige dienst."Men neme daarvoor een vastdesnoods be zoldigd kaderwant verwisseling van onderwijzers kan alleen tot nadeel van de leerlingen strekken. Zijn de rekruten voldoende op de hoogte, dan gaan ze in de kompagniën over, die men natuurljjk zooveel mogelijk op gelijke sterkte houdt. De oefeningen der korp sen omvatten, naar de mate van hunne sterkte, de geheelc Kompag nie- en Bataiïlonscholenmaar men bepale zich niet tot exerceeren op

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 48