496 Dc tarieven, samengesteld naar de sterftetafèls van Von Baum- liauer oor Nederlandgeven onder gelijke omstandigheden een be drag aan van f 232. "Wij spraken tot hier slechts over weduwen en weduwenpensioenen niet over weezendoch dit ligt ook geheel in den aard van het fonds. Elke categorie behoort behoorlijk ge scheiden te blijven. Het ligt echter voor de hand, en wij zouden het ook zeer natuurlijk vinden, dat men in de eerste plaats een weezenfonds aan het ivedmvenfonds verhond. Daartoe behooren dan echter in de eerste plaats- de noodige gegevens omtrent het sterven van kinderen verzameld te worden en eene sterftetafel voor kinderen te worden samengesteld. Deze, in verhand met die voor officieren, is dan voldoende om de premiën voor een weezenpensioen vast te stellen. Deze premiën zijn geheel afgescheiden van die voor het weduwenpensioen, m. a. w. ieder betaalt voor de kinderen, die hij een pensioen wil verzekeren. Ongehuwde officieren met kinderen hebben dus daartoe dezelfde gelegenheid als gehuwden en betalen gelijke premiën. Om ons denkbeeld duidelijk te maken, diene het volgende. Wij veronderstellen, dat uit de voor het weezen fonds samen te stellen tarieven blijkt, dat een officier van 35 jaar, om aan zijn kind, dat hem op dien ouderdom gebo ren wordt, eene premie van f 100 'sjaars te verzekeren, eene jaarlijksche premie van f 20 moet betalen. Een officier, die nu op zijn 30stc jaar gehuwd is met eene vrouw, die 7 jaar jon ger is, betaalt, zoo- als wij boven aannamen, f 300 voor een pensioen van f 1000 voor zijne weduwe. Op zijn 35ste jaar wordt hem een kind geboren, en hij oordeelt het nu voldoende [zie hier omtrent verder punt 6] het eventueel pensioen zijner weduwe ten behoeve van dat kind met 200 te verhoogendan heeft hij f 40 s jaars daarvoor te betalen boven de genoemde f 300. Een onge huwd officier wordt op zijn 35*> jaar vader en wil zijn kind een pen sioen verzekeren van b. v. f 600 's jaarshij heeft dan te betalen f 1 ^0 s jaarswilde hij het kind f 1000 pensioen verzekeren., dan zoude hij f 200 moeten betalen. Wil men het fonds ook dienstbaar maken tot het uitbetalen van eene zekere som bij overlijdenten behoeve van de begrafeniskosten, wil men er ook een lijfrentefonds aan verbinden, bezwaren bestaan er niet tegen; cijfers toch weder, en ook cijfers'

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 499