497 alleenzullen bepalen hoe groot do daar voor to storton premiën moe- ton zijnmen zij echter wel indachtig, dat al die verschillende fondsen behoorlijk gescheiden moeten blijven en elk op zijne eigene cijfers gebaseerd moet zijn. De op de verschillende sterftetafels ge baseerde premiën moeten in tarieven worden samengevat. Men moet uit die tarieven dadelijk kunnen zien wat b. v. een officier van een zekeren leeftijd, huwende met eene vrouw van een zekeren leeftijd, te betalen heeft om de weduwe een zeker pensioen te verzekeren; wat een vader op eiken leeftijd te betalen heeft voor het pensioen van een zeker bedrag ten behoeve van zijn kinddat op dat tijdstip een zekeren ouderdom heeft bereikt; wat men op eiken leeftijd beta len moet om zich een zeker bedrag als begrafeniskosten te verzeke ren, enz. enz. Bij het samenstellen dier tarieven zij men indachtig dat de pensioenen in- den regel op het einde van het kwartaal uit betaald worden, en de bijdragen op het einde van iedere maand ont vangen zullen worden, alles, zaken, die op het bepalen der bruto- premie van invloed zijn. Het meest wenschelijke zal dus zijn, die tarieven zoodanig samen te stellendat zij het bedrag aantoo- nen der maandelijksche bijdrage, verschuldigd ter verrekening van eene jaarlijksclie uitkeering van 100, hetzij ten behoeve van weduwen of van weezenof eene uitkeering in eens van f 100 als begrafeniskosten, enz. enz. Men behoeft dan dat be drag slechts te vermenigvuldigen met het cijfer, dat aanwijst hoeveel malen men f 100 ten behoeve van het een of ander wenscht uitgekeerd te krijgen. Die tarieven moeten in het bezit zijn van ieder officier. De eenige clwangdie mag bestaanmoet zijn een indirecte, dat is, dat men bij eventueele latere toetreding aan meer bezwarende voorwaarden zoude onderworpen wezen. Uit die tarieven zal het voor een ieder duidelijk zijn, dat de premiën stijgen met den ouderdom, en ook naarmate van het verschil in jaren van de*eclitgenooten. 6°. Het minimum bedrag der pensioenen bedraagt voor de weduwe van een subaltern officier f 1000 hoofdofficier 1500 opperofficier 2000 voor ieder kind [tot op een te bepalen leeftijd b. v. 20jaar] 100

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 500