502 aangetoonddat het nieuw op te richten fonds onder veel voordee.- liger omstandigheden zal verkeeren dan elke andere maatschappijzoo wat oprichting als voortbestaan betreft. Ons rest nog, te wijzen op den overgangstoestanddie in het leven geroepen zou worden door de verwezenlijking onzer denkbeeldenen tevens de maatregelen aan te geven, die dien overgang geleidelijk moeten maken. Nemen wij daartoe eens aandat tot de oprichting is besloten. Er moet alsdan eene commissie worden benoemdwier samenstelling ongeveer overeenkomt met die, door ons voor de directie aange geven. Deze commissie maakt het reglement en de tarieven. Na daarop de Koninklijke goedkeuring te hebben verkregenworden reglement en tarieven algemeen bekend gemaakt benevens het tijd stip der opening van het fonds. Stellen wij dat op 1 Januari 1882. De commissie wordt voorloopig met de directie belast. Daarna wordt bepaald, dat het oude fonds met 31 December 1881 zal zijn opge heven dat alle contributiën ten behoeve van dat fonds na dien datum ophouden; dat de baten van het fonds met 1 Jannari d. a. v. aan het nieuwe fonds worden overgegevenwelk fonds daarentegen de verplichting op zich neemt: 1° alle op dien datum uit het fonds bedeeld wordende weduwen en weezen volgens de tarieven en bepalingen van het oude fonds te blijven betalen; 2e alle officieren, die op 1 Januari 1881 tot het nieuwe fonds toetreden, voor de door hen te betalen contributiën niet te berekenenzoo als bij de tarieven is aangegeven, overeenkomstig den betrekkelijken ouderdom der echtgenooten of vaders en kinderen op den dag van hun toetreden, maar daarbij slechts den werkelijken datum van hunne huwelijken dan wel de geboorte hunner kinderen als datum van toetreding in rekening te zullen brengen. Ieder na dien datum toetredend lid wordt op de gewone wijze berekend. Om alle vergissingen te voorkomen, zal het noodig zijndeze bepa lingen aan alle officieren, zoo actieve als gepensioneerdezoowel in Indië als in Nederlandtijdig bekend te makenen daarbij aan te geven hoe zij te handelen hebben om lid te worden van het nieuwe fonds. Zij hebben zich daartoe in den loop van 1881 te wenden tot de bo ven door ons bedoeldete Batavia zitting hebbende commissie, met opgave van de geboortedata der echtgenooten en kinderen, en den da tum, waarop het huwelijk werd voltrokken, zoomede van dienwaar-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 505