525 Officieren. Infanterie 2 Kapiteins. 4 Eerste Luitenants. 2 Tweede Luitenants. Artillerie 1 Eerste Luitenant. 1 Tweede Luitenant-Magazijnmeester. Genie 1 Tweede Luitenant-Magazijnmeester. Totaal 11. Voorts zijn: 1 Majoor der Infanterie. 1 Kapitein l en 2 Eerste Luitenants der Mil. adm. gepensio neerd en is 1 Eerste Luitenant der Inf. in Atjeh gesneuveld. In het geheel dus 16welke den officiersrang mochten behalen. Een pupil werd zelfs later kadet voor de Indische dienst aan de Militaire Akademie te Breda en is thans Kapiteiu in eene der speciale diensten. De resultaten zouden o. i. echter van meer belang voor het leger kunnen zijn, indien met de indeeling bij de korpsen een ander sys teem gevolgd werd. Meest alle te Gombong opgeleide militairen onderscheiden zich door goed gedrag (slechts één hunner bevond zich op den len Januari 1879 in de 2° klasse van Militaire Discipline). Van daar, dat ze, zij het dan ook langzaam, grootendeels eenige promotie maken. Over het algemeen wordt echter geklaagd over hun gebrek aan fermeteit, zoodat zij het meest geschikt worden geacht voor administratieve betrekkingen, schrijvers op de militaire bureaux en muziekant. Ten einde hierin eenige verbetering ie brengen, ver dient het, volgens onze bescheiden meening, aanbeveling om de leerlingen van de 5° klasse (korpsschool) te Gombong elk half jaar aan een examen te onderwerpen, en hen, die, op hun lGdc of 17de jaar voldoende lichamelijk ontwikkeld zijnde, voor eene daartoe te benoemen commissie voldaan hebben aan 't examen voor sergeant of fourier, alsmede die zich onderscheiden door uitstekend gedrag en 34

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 528