544 - als militair schrijver werkzaam gestelde personen worden door het De partement van Oorlog in den graad waarin zij bij het schrijverspersoneel overgingenof, zoo daartoe termen bestaanals soldaat teruggeplaatst bij het wapen, waarvan zij afkomstig zijn. De voordrachten tot een en ander worden gedaan door den algemeenen dienstchef of gewestelijk- militairen kommandantonder overleggingvoor zooveel de militairen betreft, van extracten uit het stam- en strafhoek. Yan overtredingen, door militaire schrijvers gedurende do bureauuren gepleegdwordt door de betrokken chefs mededeeling gedaan aan de kommandanten der subsistentenkaderssubsistentenkompagniën of deta chementen, onder opgave van de opgelegde straf en strafreden of met verzoek om, na onderzoek, zoo noodig voor het opgegeven verzuim te straffen, waartoe die kommandanten alsdan het noodige verrichten. A. O. van 1874, No 58. art. 1,2,4 van het reglement voor de straf- detachementen bij het leger in Ned.-Indië. Militairen, in de 2C klasse van militaire discipline geplaatstdie na herhaalde bestraffingen zoo onhan delbaar zijn, dat hunne verwijdering van het korps noodig is, worden bij een strafdetachement ingelijfd. Deze inlijving geschiedt op last van den Kommandant van het Leger op gemotiveerde voordracht van den korpschef, onder overlegging van een extract uit het stamboek en het strafregister. De bij de strafdetachcmenten ingelijfde manschappen worden allen, zonder onderscheid van wapen, als fuselier aangemerkt en gaan als zoodanig daarbij definitief over. A. O. van 1877, N° 69. Yoor manschappen, bestemd om bij een der strafdetachementen te worden ingelijfd zal bij hun vertrek van het korps uit de kleedinglijst, bedoeld bij art. 96 (model 9 B) van het reglement op de Inwendige dienst voor de Infanterie, worden opgemaakt een hen be treffend extractdat door den militair voor „gezien" geteekend en door den korpskommandant zoo spoedig doenlijk gezonden wordt aan den kommandant van het betrokken strafdetachement. Artikel 31, 32, 33, 34, 35. A. O. van 1873, N° 133. De straf van klingslagen is bij het leger in Ned.-Indië afgeschaft. De straf van rietslagen kan, in dit leger, tot een maximum van twintig slagenalleen worden toegepast op de manschappen, die geplaatst zijn bij een strafde tachement.A. O. van 1848, N°4,§17. Ingeval bij de uitvoering van de disciplinaire straf van rietslagen eenig militair of burgerlijk deliet mocht worden gepleegd door den persoonwien de straf wordt of moet worden voltrokken, zal niettemin met de uitvoering daarvan kunnen worden voortgegaan. Gr. B. dd. 12 Mei 1851N° 102. Bij de disciplinaire straf

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 547