158 kans om tot luitenant-generaal bevorderd en als zoodanig gepensioneerd te worden, gelijk gelaten. Bovenstaande cijfers geven tot verschillende beschouwingen aanleiding', waarvan wij er hier enkele als voorbeeld willen aantoonen. De kansen van een 2en luitenant om als majoor te overlijden en tot generaal-majoor bevorderd te worden, staan gelijk. De kansen van een 2en luitenant om tot majoor bevorderd te worden staan gelijk aan die van een kapitein om tot luitenant-kolonel bevorderd te worden. De kansen van een 2en luitenant om tot kapitein bevorderd te worden zijn nagenoeg gelijk aan die van een majoor om'tot luitenant-kolonel bevorderd te worden. Een majoor heeft evenveel kansen, als actief officier te overlijden, om als kolonel gepensioneerd te worden. Majoors en luitenants-kolonel hebben de meeste kansen om gepensio neerd te worden. Enz. David. De Indische Brigade. Door de wetgevende macht in Nederland werd reeds eenige jaren gele den de oprichting eener Indische brigade in Nederland in beginsel goed gekeurd. De vele bezwaren, aan de uitvoering van dat goedgekeurde plan verbonden zijn voornamelijk oorzaak, dat die brigade nog steeds tot de vrome wenschen behoort. Het komt mij echter voor, dat de kiem voor een dergelijk troepengedeelte geheel gelegen is in het Nederlandsch-Indisch leger zelf. Jaarlijks worden tal van militairen bij dat leger finaal voor de dienst afgekeurd en dientengevolge uit de dienst ontslagen, niettegen staande velen hunner nog eenige jaren zouden moeten dienen, alvorens hun loopende diensttijd expireerde. Tot nu toe bestaat geen middenweg. Officieren en militaire ambtenaren worden zoo noodig tot herstel hunner geschokte gezondheid naar Europa gezonden, en de meesten komen na ommekomst van dat verlof hersteld in de koloniën terug. Dat verblijf in Nederland zoude ook tal van mindere militairen, die nu afgekeurd worden, volkomen doen genezen en hen weder geschikt maken voor de Indische dienst. Daar het echter niet aangaat om ook hen een verlof naar Nederland toe te staan, zoo moet men ter bereiking van het doel [herstel eener ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 161