BOEKBESCHOUWING. Reglement voor de Garnizoensdienst, gear resteerd bij besluit van Zijne Koninklijke Hoogheid van den llden Januarij 1815, No 32. Gewijzigd voor het Oost-Indische leger. Vijfde geheel herziene druk. Ba tavia, Landsdrukkerij 1878. Ik ben vast overtuigd, dat velen met mij, na inzage van den vijfden, geheel hevzienen druk van het reglement op de Garnizoensdienst, ge wijzigd voor het O. I. leger, in hunne verwachting nog meer zijn teleur gesteld geworden dan het geval is geweest, nadat zij kennis hebben ge nomen van den inhoud van het nieuwe voorschrift betreffende de wape nen en schietoefeningen bij de Infanterie. Werkelijk bestaat er reeds sedert lang dringende behoefte aan een nieuw reglement op de Garnizoens dienst, maar de vijfde, geheel herziene druk van het voorschrift is en blijft het oude reglemeut van 1815, dus lapwerk, dat voor onzen tijd niet meer bruikbaar is. Wij hebben op 't oogenblik alleen den tweeden druk ter onzer beschikking en kunnen niet nagaan, in hoever die van den 3cn en 4en afwijkt en of enkele drukfouten soms reeds daarin zijn verbeterd; maar overigens bestaat dat geheel herzien van den 5en druk (éenige ver anderingen buiten beschouwing gelaten, die wij aanstonds zullen opgeven) in het redresseeren van kleine onbelangrijke, overigens geenszins zinstoren de drukfouten. Daarentegen zijn echter andere fouten aan de correctie ontgaanzoo als o. a. bladzijde 27, regel. 3, 9 en 10. v. 0. V 35 V 4 V. b. 37 V 14 V. b. V 38 V .17 V. b. V 39 V 6 V. b. In den nieuwen druk is verder het woord degen door sabel vervangen. Waarom dan ook niet bajonet door kapmesdaar waar dit moest geschie den Artikel 44 is gedeeltelijk gewijzigd en vervolledigd te betreuren is, dat de redactie der 2e alinea in verband met de 3e niet beter is. In de laatste alinea van art. 260 is het woord kunnen door komen vervangen. Bij artikel 260 wordt verwezen naar de A. O. X° 16 van 1876, en

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 176