269 Belastingen der officieren. Het in de vorige aflevering van dit tijdschrift aangegeven denkbeeld omtrent de inning der belastingen van officieren door tusschenkomst der Militaire Administratie is der overweging waardig. Gemakkelijk zou het zijn indien het Gouvernement er toe kon overgaan om de belasting percentsgewijze van het tractement te heffen, zooals dat met het Weduwen- en Weezenfonds plaats heeft. Hierbij moet men wel in aanmerking nemen, dat de berekening van het meubilair naar de huur waarde meestal te groot is, al heeft de officier ook het recht om zijn in boedel te laten taxeeren. Doch al wordt nu de aanslag der belasting niet percentsgewijze geheven, daarom zouden de kwartiermeesters het toch gemakkelijk maandelijks kunnen inhouden. Dit zou voor hen wel is waar een weinig meer werk geven, maar den officier spaart het veel moeite en den verschillenden autoriteiten veel correspondentie uit. Bo vendien zal het Gouvernement er het voordeel hij hebben, dat de belastingen geregeld door het Departement van Oorlog aan dat van Financiën wor den verantwoord, terwijl er nimmer sprake kan zijn van achterstallige belastingschuldigen. Nu zal zich het geval dikwijls voordoen, dat er officieren zijn, die hij overplaatsing vergeten hunne belastingen te voldoen. Dit geeft dan natuurlijk aanleiding tot eene correspondentie, ten eerste om te weten waar die officier geplaatst is en ten tweede om het ver schuldigde bedrag te innen. Zijn de kwartiermeesters met de inhouding belast, dan wordt daarvan b. v. aanteekening gehouden in het zakboekje, terwijl in de ophouding van betaling vermeld wordt, dat de belasting is betaald tot en met dezen of dien datum. De kwartiermeester, die dat stuk ontvangt, zendt het aan het hoofd van het plaatselijk bestuur, met de noodige inlichtingen omtrent paarden, rijtuigen, enz., om zoodoende den betrokken officier op de plaats van bestemming op nieuw aan te slaanterwijl op laatstgenoemd stuk tevens wordt aangeteekend of de officier schatting verlangt of niet. Bij percentsgewijzen aanslag vervalt natuurlijk de schatting van het meu bilair. Het hoofd van het plaatselijk bestuur slaat vervolgens dien offi cier op nieuw aan en zendt het stuk aan den kwartiermeester terug. Ziehier onzes inziens eene eenvoudige en voor de officieren zeker de gemakkelijkste en minst bezwarende wijze om de belastingen te voldoen, daar vooral het betalen bij maandelijksche paijementen de getrouwde offi cieren, voornamelijk de luitenants zonder fortuin, ten goede zal komen. D. V. H,

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 272