wiiïïwsi ii wiiiiiiQim HET IMDISCH JVTILIT^IJR, Wij vragen de aandacht der lezers van dit tijdschrift voor een on derwerp, dat wij van groot belang achten, namelijk het Weduwen- en Weezenfonds voor de officieren der landmacht in Ned.-Indië. Getrouw aan de door dit tijdschrift gehuldigde beginselenwensclien wij in de volgende bladzijden het onbillijke en willekeurige der meeste bepalingen van het bestaande fonds aan te toonenom ten slotte onze denkbeelden te ontwikkelen over het wenschelijkemoge lijke en noodzakelijke van de oprichting van een nieuw weduwen-en .weezenfonds. Ons betoog maakt geene aanspraak op den naam van streng we tenschappelijk wij wenschen alleen de aandacht op het onderwerp te vestigen en zullen ons duszonder het gebruik van formulesalleen bewegen op het gebied der feiten en onze beschouwingen zooveel mogelijk met welsprekende cijfers trachten te staven. Het reglement voor het Weduwen- en Weezenfonds der officieren van de landmacht in Nederlandscli-Indië werd bij Gouv. Besl. van 5 October 1841, N° 1 gearresteerd en is sedert 1 Januari 1842 met tal van bij Kon. en Gouv. besluiten daarin gebrachte wijzi gingen, tot heden in werking. Tot een juist begrip van de daarin voorkomende bepalingenis het echter noodig de aandacht te wijden aan de omstandigheden, die de wording van dit reglement niet al leen voorafgingen, doch daartoe de directe aanleiding waren. Wij zullen daarom de wording en de werking der instellingen van gelijken aard, die de eerstgenoemde voorafgingen, eenigszins nader dienen te beschouwen. 18

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 276