- 356 Generalen staf. Waarom worden die werkzaamheden van dit korps door de Regeering aanhoudend ter zijde gesteld, terwijl het besluit dcsKonings, waarhij dat korps werd opgericht, de eischcn duidelijk formuleerde, waaraan een officier van den Generalen staf moet voldoen? Waarom moet dat korps in de oogen van het leger eene treurige figuur maken, door civiele ambtenaren, menschen zonder eenigo militaire vorming, werkzaamheden op te dragon zoo als nog altijd de gebeurt die door den Generalen staf verricht moeten worden Werkzaamhedendie de basis zijn waarop de militaire bevelhebber zijn oorlogsplan moet uitvoeren. Er is een Generale stafen die staf moet gebruikt worden voor hot doel, waarmede dit korps werd opgericht. Wenscht do Rcgcering civiel in merg en been den tijd liever te bestendigen, toen ze nog niet wist wat eigenlijk een staf korps is, zo moge dan zoo verstandig wezen, ons Indisch stafkorps hetzelfde procédé te doen ondergaan als ze met de Indische Kavallerie heeft gedaan. Luxekorpsen zijn niet noodig. Wat hier van het Civiel element wordt gezegd, is in andere opzich ten ook op de Marine van toepassing. Ook de Marine moet vaak staf dienst voor hot leger verrichten. Is dat een gezonde toestand Ik sprak nog niet eens van de aanmatigingen van sommige hoofden van geweste lijk bestuur nomina sunt odiosa die voorstellen aan de Regeering indienden tot reorganisatie (lees inkrimping) van de militaire bezetting in hun gewest en zelfs in kwestiën van leg er formatie boven den kom- mandant van hot leger, den deskundigewerden gestold. Ook daarbij werd dus het oordeel van den Generalen staf ondergeschikt gemaakt aan het advies van onbevoegden en niet deskundigen Moet dit altijd zoo blijven? Zal het Legerbestuur zich nu doen gel den D. T, Militaire optische telegraphic. Met veel belangstelling is voorzeker het in de 7C afl.,jaarg. 1879, van dit tijd schrift voorkomende opstel van den Kapitein Vink, getiteld Militaire optische telegraphic, door een ieder gevolgd. Uit het daarin ontwikkelde systeem van den gepensioneerden Majoor der Genie J. II. Schilfer blijkt weder hoeveel waarde men aan de optische telegraphie te velde hecht en hoezeer men zich steeds beijvert om het gebruik er van zoo practisch en eenvoudig mogelijk te

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 359