Torpedos. Offensieve reactietorpedo van Reunert en Sack. (Met eene plaat.) De tegenwoordig in gebruik zijnde vischtorpedó1s worden allen voort gestuwd door eene wentelende schroef, zooals men die bij de schroefstoom- schepen aantreft. Deze schroef wordt bewogen door eene machine, die door samengeperste lucht gedreven wordt. Deze machine moet vooreerst voldoen aan de eischen, die men stelt voor elk werktuig, dat door sa mengeperste gassen gedreven wordt. Bovendien moet zij weinig ruimte innemen, zoo weinig mogelijk gewicht hebben en niettemin toch sterk genoeg zijn om groote spanningen te weerstaan. De kosten, aan de vervaardiging van een dergelijk werktuig verbon den, zijn dan ook niet gering en het behoeft dus wel geen betoog, dat de vischtorpedo's belangrijk goedkooper zullen worden, wanneer zij in beweging worden gebracht op eene wijze, die het gebruik van een be wegingswerktuig geheel uitsluit. De nieuwe vischtorpedo van Reunert- en SacJc, waarvan hiernevens eene schets is gegeven, wordt door samengeperste lucht voortbewogen zonder tusschenkomst van een bewegingswerktuig. De schets is overgenomen uit het Duitsche tijdschrift „Mittheilungen aus dem Gebiete des Seewe- sens", vol VII, no. 1. De inrichting der torpedo is als volgt. Iu een reservoir a, dat cylindervormig is en eene kegelvormige uithol ling b heeft, bevindt zich eene hoeveelheid zeer sterk samengeperste lucht. In. den top van den kegel is in dit reservoir eene opening aangebracht, waardoor de samengeperste lucht kan ontsnappen. De uitstroomende lucht ontspant zich in de kegelvormige uitholling en oefent reactie uit op het kegelvormig oppervlak. Tengevolge van deze reactie gaat de torpedo vooruit evenals zulks geschiedt bij eene vuurpijl. De lengte van den kegel is zoodanig genomen, dat de lucht zich daar in volkomen kan ontspannen tot de gewone dampkringsspanning, zoo dat het nuttig effect van de zich ontspannende samengeperste lucht zoo

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 447