132 Het toelichten der gestelde vraag is dan ooknaar onze meening, voor de officieren van het Nederlandsch-Indische leger een plichtwaar van de vervulling hun in elk geval hij latere nederlagen het verwijt zal sparen, te hebben gezwegen, toen het tijd was te spreken. Ten einde het antwoorddat wij op die vraag zullen gevenmet beweeg redenen te staven, willen wij eerst de taak bespreken, die, naar onze meening, de Cavalerie bij een oorlog met een Europeeschen vijand moet vervullen, om vervolgens na te gaan, welk nut bij expeditiën van dit wapen te trekken is. Daar de beginselen, waarvan de Regeering bij het regelen van de defensie onzer Koloniën uitgaatslechts gedeeltelijken dan nog uit niet-officieele bronnen bekend zijn, en de wijze, waarop het leger bestuur de verdediging denkt te voerennooit in haar geheel is publiek gemaakt, zoo kunnen wij bij het bespreken der taak, die -de Cavalerie bij een oorlog met een Europeeschen vijand moet vervullen, niet uitgaan van een bekend officieel verdedigingsplan. Wij zullen daarom met de kaarten der topographische opname voor onze oogen, en met de wer ken van Junghuhn, Veth, Melvill van Carnbée, en anderen, naast ons, eerst de vraag dienen te beantwoordenhoe moet een eiland als Java met een minimum van troepen en doode weermiddelen verdedigd wordenom daaruit dan de taak af te leidenwelke de Cavalerie daarbij ten deel valt. De weg, dien wij bij de behandeling van het vraagstuk der ver mindering van de Cavalerie volgenstaat dus voor ieder officier open, en zal reeds door menigeen bij zijne voorbereidende studiën betreden zijn. Hij wordt door ons verkozenomdat het de eenige isdiebij ge brek aan officieele gegevens, ons in staat stelt, een overzicht te le veren van den geheelen werkkring, die het wapen der Cavalerie ten deel zal vallen. Wijl echter daardoor de taak der Cavalerie slechts voor zooverre zou worden besproken, als zij past in het door ons ontwikkelde verdedigingsstelselzullen wijwanneer uit de reeds gepubliceerde gegevens over de verdediging van Java blijkt, dat de officieele plannen afwijken van de door ons vooropgesteldeook nagaan, welke werkkring in verband met die officieele plannen hot deel der Cavalerie zou zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 140