137 trekken zijn van de hulp der bevolking, of over de hinderpalendie wij den vijand door vernieling van bruggen als anderszins in den weg kunnen leggen, evenmin zullen wij in verdere details treden over de eigenlijke toepassing van de hierboven ontvouwde beginselen op de verdediging van Batavia en Soerabaja. Het hiervoren besprokene toch is voldoende, om daaruit de-taak der Cavalerie te Batavia en Soerabaja af te leiden, en verder tot het besluit te ko men dat tot het vervullen van die taak minstens één eskadron benoo- digd is. Wij moeten daarbij vooropstellen, dat de Cavalerie niet gebezigd mag worden als ordonnansen bij de observatiepostendie men op de bruikbare landingspunten zal moeten opstellenwijl reeds bij de geringe sterkte van dat wapen bij de tegenwoordige formatie 6 veld- eskadrons geene manschappen voor de observatiedienst beschikbaar zijn. Voor die dienst zal men bereden schutters of vrijwilligers moeten gebruikenen met het oog daarop dan ook de uitbreiding der Cavale- rie-schutterij te Batavia en de oprichting van zulk een korps te Soe rabaja in de hand moeten werken. De taak der Cavalerie zal zijn: a. Wanneer de vijand in de nabijheid van het gedeelte der kust, dat tot strandverdediging is ingerichtkleine afdeelingen aan wal zet, tot verkenning van onze stellingtijdig van zulke ondernemingen ken nis te geven; b. Wanneer de vijand tracht, de kust in de nabijheid van Bata via of Soerabaja te forceeren, den brigadecommandant op de hoogte te houden van den strijd op de verschillende punten; c. Wanneer de vijand op een verwijderd punt der kust voet aan wal heeft gezetdien vijand op te zoekenhem bij voorkeur langs de voorhanden land- en dessawegen, zoo mogelijk in flank en rug, te verkennen, en door het indienen van goede rapporten den comman dant der brigade in staat te stellen de juiste maatregelen te treffen; d. Bij de verdediging van eene in die gevallen bezette, stelling, de verkenningsdienst op de vleugels en flanken waar te nemen. Dat tot het vervullen van zulk eene veelomvattende taak, zoowel in Oost- als in West Java minstens één eskadron noodig iszal wel geen nader betoog behoeven. Zoo als de Samarangsche tijdens den oorlog op Java,

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 145