211 41. Voorbereiding tan den stormaanval. Met uitzondering van het commando en signaal Soutien in de linie is deze gelijkluidend met die van het Nederlandsch voorschrift. Is echter de afstand van 250 a 300 pas, waarop van den verdediger moet worden halt gemaakt, gegrond op de ondervinding in de laatste oorlogen in Europa opgedaantegen een Indischen, Inlandschen, vijand geldt die regel nog geenszins, en verdient de afstand van 100 pas, die in 113 der Compagniesschool was voorgeschreven, de voorkeur. Dat het commando en signaal Soutien in de linie" geheel overbo dig is, toonden wij reeds aan bij de bespreking van 37 en 38. Ieder sectiecommandant moet gedurende het vuurgevecht zorg dragen, dat zijne tirailleurketen de volle sterkte blijft behoudenhij put daar toe uit zijne soutiengroep. Als hij het gewicht beseft van tot het laatste oogenblik eene aanvulling te behouden, zal hij spaarzaam zijn met zijn soutien en een ontijdig opnemen in de tirailleurlinie voorkomen. De compagniescomandant houdt daarop het toezicht. Is de com pagnie den vijand zóó dicht genaderd, dat een stormaanval in één aanloop gelukken kan, dan weet ieder sectiecommandant, dat hij zijne vuuruitwerking tot het hoogste punt moet opvoeren, en roept hij dus de rest van zijn soutien in de linie; daarvoor zijn echter geene commando's en vooral geene signalen noodig. Als men bij Rüstoiv, Von Verdij du VernoisVon Scherff e. a. gelezen heeft, hoeveel moeite het den officieren kostte, om dat naar voren ontsnappen der soutienszooals zij dat eigenaardig noemen, te beletten, zal men de overtolligheid van zulk een signaal beamen. De compagniescommandant alleen beschikt over de reservehij be slist of zij aan het vuurgevecht deelneemt, wat echter alleen mag ge schieden bij eene compagnie, die in verband met andere strijdt en dus nog reservetroepen achter zich heeft. In dat geval kan de reserve, in groepen gesplitstin de vuurlinie komen. "VVaar echter de gelieele groepen''' vandaan moeten komen, waar over op bladz. 37, regel 10 v. o. gesproken wordt, is ons niet recht duidelijk, als de compagnie volgens 33 en 36 tot het gevecht ge formeerd is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 219