213 glement van 1876 voorgeschreven. Om diezelfde reden hebben wij dan ook in navolging van den Generaal Leival voorgesteld, dat in eene compagnie van elke sectie de eene groep in de tirailleurlinie en de andere groep in de soutienliuie worde geplaatst. Onze ge vechten tegen den Inlandschen vijand zullen nooit op zulke groote schaal geleverd worden, dat het dooreengeraken van bataljons on vermijdelijk wordt; dat van twee compagnieën zal echter niet altijd te vermijden zijn, doch de bespreking daarvan behoort bij de com pagniesinstructie niet te huis en is daarom op bladz. 38 van het reglement misplaatst. Ook keuren wij het af, dat het reglement dit dooreengeraken van verschillende sectiën een punt van onder geschikt belang noemt. Behalve dat zulks in strijd is met de be paling in 34, klinkt die bewering vrij dom, waar zooveel kundige mannen naar middelen zochten om juist dit groote nadeel van de vechtwijze in verspreide orde te verhelpen. Het reglement moest vooral het dooreengeraken van de onderafdeelingen der compagnie heb ben verboden, en op den voorgrond hebben gesteld, dat eene offi- ciersafdeeling (peloton of sectie) steeds vereenigd in het gevecht moet optreden. 42 en 43. De stormaanval. Bij de beoordeeling van 21 der eerste afdeeling hebben wij onze meening over den stormaanval uiteengezet. De 42 bevat de zelfde fouten. Waaruit het reglement afleidt, dat het snelvuur slechts één a twee minuten zal duren, hebben wij nergens kunnen vinden. Wel hebben wij bij Von Scherff' gelezen, dat beide partijen het geen vijf mi nuten in elkanders snelvuur uithouden, zonder naar eene beslissing te streven; maar wij gelooven toch, dat het beter is, het begin van den stormloop te regelen naar het oogenblik, waarop de gesloten troep hoofdtroep of reserve de vuurlinie dicht genoeg genaderd is om de impulsie tot den stormaanval te geven. Wij hebben bij Deze fout komt echter voor rekening van den schrijver van het Nederlandsch voorschrift.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 221