217 aangenomen; zij is in staat om in de gevechtsformatie eiken aanval in front af te slaan, als zij haar vuur goed gebruikt. De groepen in de tirailleur]inie moeten voor zulk een aanval nooit teruggaan; zij moeten in de vuurlijn aaneensluiten of den kring formeeren. De sectiecommandanten kunnen de soutiengroepen in de linie roepen, maar moeten nooit de tirailleurs op de soutiens laten terugtrekken. Salvo's zijn te verkiezen boven snelvuur. De compagniescommandant kan de reserve vooruit doen komen of haar laten blijven, waar zij staaten haar doen vuren door het interval tusschen twee afdeelingen. Als voorbeeld, wat eene compagnie, met achterlaadgeweren bewa pend, vermag tegen Cavalerie, moge het volgende dienen. De 11« compagnie van het 95e Pruisische regiment Infanterie werd in den slag van Sedanop de hoogte van Floincjdoor een eskadron Fransche huzaren aangevallen. De compagnie had twee pelotons en tirailleur opgelost; het derde peloton volgde op korten afstand als, soutien. De compagnie sloeg den aanval schitterend af, het soutien snelde in den looppas naar de tirailleurlinie en gaf op 50 pas snel vuur; het eskadron werd letterlijk vernietigd. De compagnie bleef avanceeren, werd na ongeveer 10 minuten nogmaals door een eska dron huzaren in de linkerflank aangevallen. Het resultaat was het zelfde als de eerste maal. Aan de andere zijde der hoogte lag een steenhoop, waarheen de compagnie, in vereeniging met een peloton der 11° compagnie van het 32e regiment, haren marsch richtte. Nauwelijks daarachter aangekomen, werd de compagnie tweemaal, kort achter een, telkens door één eskadron Afrikacmsche Jagers geattaqueerd. Ook die aanvallen werden volkomen afgeslagen; bij den tweeden aanval hadden alle manschappen nog niet weer geladen, en kon het vuur eerst op 20 a 30 pas worden afgegeven. Twee ruiters joegen door de com pagnie, een hunner werd door den Kapitein Vogel von Falckenstein zelf van het paard gehouwen. Bij de compagnie waren eenige ver wondingen door sabelhouwen voorgekomen; wel een bewijs hoe dap per en doodsveraehtend de vijand zijne aanvallen had uitgevoerd. De Infanterie van het Indische leger heeft in Atjeli herhaaldelijk getoond, dat zij in staat is, den aanval in front van den stormloo- Mil. Zeit. und Streitfragen, No 18.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 225