221 16 of 18 en het soutien 8 of 10 man sterk kunnen zijn. Leival wenscht zooveel vuurwapens als mogelijk is in gevecht te brengen, maar vindt toch de soutiens en de compagniesreserve noodzakelijk. Hij acht noch richting, noch een regelmatigen, onderlingen afstand der tirailleurs noodig, maar waarschuwt evenzeer tegen te groote openingen als tegen opeenhooping in de tirailleurlinie. Von Verdij du Ver no is leert ons, dat het bij de bezetting van de fensieve stellingen aanbeveling verdient, om geen troep cene strook ter verdediging aan te wijzen, tot wier behoud de volle ontwik keling der sterkte van den beginne af zou noodig zijn. De in de voorste linie strijdende troepen moeten hunne eerste on dersteuning vinden bij afdeelingen, die met hen tot dezelfde tactische eenheid behooren. Reeds op bladz. 400, vorigen jaargang, gaven wij met enkele woorden de wijze van bezetten eener defensieve stelling door ééne compagnie aan. Wij zouden aan elk der drie sectiën een gedeelte van het front der stelling toewijzen. Is een der flanken niet aangeleund, dan moet de beveiliging daarvan speciaal aan ééne sectie worden opgedragen, en blijven er voor het front slechts twee sectiën beschikbaar. (Strijdt de compagnie echter in verband met andere, dan bestemt de bevel hebber gewoonlijk bijzondere afdeelingen voor de beveiliging van niet-aangeleunde flanken.) Loopt er van 's vijands zijde een toegang naar de stelling, dan mag die toegang nooit als grens tusschen twee sectiën gekozen worden, maar moet de compagniescommandant de verdediging er van aan eene der sectiën bepaaldelijk opdragen. Haar soutien moet op den toegang staan. De soutiens worden overigens achter de zwakste punten geplaatst. (Uitspringende hoeken, openin gen.) Ieder sectiecommandant laat ééne groep geheel verspreiden en mag haar zoo noodig reeds dadelijk door -J- gedeelte van de soutiengroep versterken. De compagniesreserve kiest hare plaats zoodanig, dat zij in staat is, de gevechtslinie op te nemen, .als deze gedwongen wordt terug te wijken, en die haar vergunt elk gedeelte der stelling spoedig hulp te verleenen. Lewal omschrijft de taak der compagniesreserve bij het defensief RiistowStrat. und Takt. der neuesten Zcit.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 229