BOEKBESCHOUf ING. De overvloed van stof schijnt sedert eenigen tijd de ruimte, aan boek beschouwingen in het Indisch Militair Tijdschrift gewijdverdrongen te hebbenniettegenstaande het formaat is vergroot en de afleveringen meer geven dan oorspronkelijk aan de inteekenaren was beloofd. De redactie daarvan een verwijt te maken, zou ongerijmd zijn; want het is maar al te goed bekend met welke moeite eene redactie van eenig tijdschriftdat in Indië wordt uitgegeven, te kampen heeft. Bovendien kunnen wij er ons niet over beklagen met het oog op de waarde dezer soort van stukken, aange zien de meeste boekbeschouwingen slechts snippers bevatten, waarbij soms eene al te groote beknoptheid en wellicht ook eenige overhaasting den beoordeelaar van het voor den recensent afgebakende spoor doet dwalen; terwijl door de onderscheidenheid der onderwerpen in de andere artikelen, gedurende het afgeloopen jaar in dit tijdschrift opgenomen, het bewijs is geleverd, dat de openbaarheid, in het leger, voorheen tegengehouden dooi de macht der aanwezige invloeden, minder wordt geschuwd; dat men niet blij ft voortgaanmet zijne verkregene ondervinding en kennis onder een korenmaat te verbergen; en dat, in tegenstelling met hetgeen somtijds, vooral in Neder landwordt beweerd, studie in Indië mogelijk blijkt te zijn. Toch zagen wij gaarne, al ware het dan ook slechts met een enkel woorddat kennis werd gegeven van militaire werken, welke eenige waarde hebben voor Indische officieren, die meerendeels daarmede niet bekend kunnen worden, dan door ze zich aan te schaffen, hetgeen dikwerf tengevolge vanfinantiëele Handboek bij het onderwijs in de geschie denis van Ned.-lndiëter dienste van de élèves der militaire- en artilleriescholen van het Indische leger, door J. G. H. Van der Dussen en A. J. Hamersterle Luite nants der Infanterie, leeraars aan de Mili taire school te Meester-Cornells. Batavia G. Kol ff Co1879.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 240