244 kunnen volgen, maar thans zoo snel mogelijk voortrukte om den vijand nog te achterhalen." „Dit geschiedde nabij Singosariwaar Bisschof, thans naar be lmoren gerugsteund door de hoofdmacht van Le Bron cle Vexela, zulk eene slachting onder hen aanrichtte,, dat 200 boelkio's en vele hoofden van aanzien in het stof beten." In October 1828 deed de kolonne Ledel verscheidene tochten van uit Tegal Waroeen trad daarbij herhaaldelijk op, in verband met die van Le Bron de Vexeladie te Pesangahg stond. „Den 22en October kwamen de aanvoerders overeen, gezamenlijk den vijand achter den berg Grogol te gaan bestoken. Hunne ruiterij werd daartoe reeds daags te voren, ter sterkte van 80 paarden, te Tegal Waroe vereenigd. De Infanterie van Le Bron de Vexela vond dien dag geene gelegenheid den vijand nabij te komen, maar dreef hem voor zich uit naar de zijde van Kapitein Lonneux die wegens ziekte van Ledelbij dezen tocht aan het hoofd der krijgsmacht van Tegal Waroe stond. Deze vond bij de dessa Katjoerang eene macht van nagenoeg 600 boelkio's in slagorde geschaard." „De commandant der voorwacht, Kapitein Gillonverdeelde de 80 hem toegevoegde ruiters terstond op zijne beide vleugelsplaats te zich met 100 man Infanterie en de Tidoreezen tegenover des vijands midden, beantwoordde gedurende eenigen tijd hot zeer leven dige vuur der boelkio's, en liet hen, toen ook de hoofdmacht van Lonneux stelling had genomen, met de bajonet aangrijpen. Weldra deinsden zij terug, maar nu stelde ook de ruiterij zich in beweging. Aangevoerd door de Luitenants Smagge, De Lange en Willich, en verder bemoedigd door het goede voorbeeld van den Luitenant- Adjudant TL. F. Koek en den Majoor der Tidoreezen, die vrijwillig aan het hoofd der huzaren mede op den vijand inhieuwen, wierp zij hem geheel overhoopen dreef hem in de schromelijkste wanorde naar alle zijden op de vlucht. Vijftig gesneuvelde vijanden bleven op het slagveld liggen, en een aantal wapens werd buitgemaakt." Den 5on October 1828 stelde de Kolonel Cleerens te Korioh bij Kemiri eene macht, sterk 200 bajonetten der 6e en de jagers der 7° kolonne, eene welgewapende barisan van 50 koppen, eene afdee- ling ruiterij, sterk 80 paarden, en twee 2ffis, onder bevel van Ma-

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 252