299 commandant werktdie liniën échelons noemt ze het Fransche regle ment) ontstaan van zei ven. De Generaal Lew al zegt dan ook met nadruk„Le dispositif de la compagnie est la base fondamentale de la tactique absolue. Ou l'observera en touto circonstancequel que soit le but qu'on se propose. II est applicable a tous les caspropre a toutes les éventualitcs c est sa raison d'etresans cela il ne serait pas le type normal nécessaire et il faudrait en cherclicr un "autre. L'union de la com pagnie est une des bases de l'ordre disperseet il faut impérieuse- ment l'obtenir." De normale gevechtsformatie van een zelfstandig bataljon, dat offensief optreedtzal dus zijn ééne compagnie als voorhoede tot inleiding van het gevecht; twee compagnieën als hoofdtroep tot doorzetting van den frontaan- valtot flankeerende of omtrekkende bewegingen ééne compagnie als gevechtsreserve. Bij zulk eene zelfstandige opdracht zal het bataljon dikwerf eene veel grootere uitgebreidheid moeten innemen, dan zijne frontlengte in linie bedraagt. De taak der voorhoede-compagnie kunnen wij niet beter omschrijven dan met de woorden van Lewal„Als gij u plotseling tegenover den vijand bevindt, val hem dan aan; want in zulk een geval is hij, die aanvalt, bijna altijd in het voordeel; terwijl hij, die weifelt of terugtrekt, soms geduchte verliezen lijdt. De regel is dus: aan vallen. Dit wil echter niet zeggen, dat elk officier vrijheid heeft, een gevecht te beginnen zonder de toestemming van zijn chef. Hijdie ter plaatse commandeertbeslist naar de algemeene instructiondie hij ontving; maar telkens, als men den vijand in het gezicht krijgt, moet men hem te lijf gaan om hem te verhinderen, zich vast te zetten in terreiupuntenwaaruit men hem eenige oogenblikken later zeer moeilijk zou kunnen verdrijven. Het principe is dus goedmaar men moet het met tact en voorzichtigheid toepassen, men moet zeker zijn van ondersteund te zullen worden en zich niet dwaselijk blootstellen zonder te weten wat men doet.'J De voorhoede moet zich dusnadat zij met den vijand in contact gekomen is, in het terrein weten te handhaven, zoo mogelijk grond.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 307