308 worden, dan wordt cene derde compagnie achter een niet-aangè- leunden vleugel bedekt opgesteld, met het doel om dien vleugel te ei lengen, als de aanvaller tracht te overvleugelen (omvattende aan bal), of met het doel om den tegenaanval op de flank van den stor menden vijand te doen. Aan die compagnie den naam van hoofdtroep te geven, zooals het reglement doet, komt ons zeer oneigenlijk voor de hoofdtroep wordt gevormd door de compagniesreserven. Het doel der bataljonsroserve in het defensief is: 1° om op het moment van den storm tot den rechtstreekschen af weer op het door den vijand gekozen aanvalspunt mede te werken; 2 om stand te houden in het geval, dat het centrum mocht worden doorbroken o om het verzamelen van een teruggeworpen troep te begunstigen; 4 om het verlaten der positie te beschermen 5° om de omtrekkende bewegingen of de flankaanvallen des vijands tegen te gaan, in het geval daarvoor geene bijzondere afdeeling be schikbaar bleef; 6 om een tegenaanval te doen in vereeniging met een retour- offensif 7° om de vervolging van den afgeslagen aanvaller dadelijk krachtig te kunnen inzetten. Ten slotte merken wij nog op, dat men bij het bezetten der stel ling niet meer troepen in het inwendige der positie moet plaatsen, dan strikt noodig zijn, en dat men nooit gebouwen moet bezetten, die rechtstreeks door het vijandelijk geschut kunnen beschoten worden. Over de wijze van verdedigen kunnen wij kort zijn, na al hetgeen wij daarover bij de behandeling van het defensief gevecht eener com pagnie reeds gezegd hebben. Yoor het gevecht van het bataljon 8'e^en dezelfde grondregels; gelijk de compagniescommandant met zijne vier sectiën werkt, even zoo werkt de bataljonscommandant met zijne vier compagnieën. Wij kunnen derhalve die grondregels resumeeren, als volgt 1' ®"ecn lijdelijk defensief voeren; altijd het offensief vereenigen met den tegenstand. 2. Weerstand bieden met de meeste volharding; geene stelling verla ten vóór dat zij op het punt is van omgetrokken te worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 316