338 muziekkorps den „kadettenmarsch", na afloop waarvan voor de de putatie en liet geschenk gedefileerd werd. Des middags gaf de Generaal Verspyck met den'Generaal Smits een diner in het „Hotel de la Couronne", waarop zij hadden genoo- digd den Gouverneur, den 1™ officier en den oudsten leeraar (Prof. Dr. J. J. De Hollanderder Akademie, den secretaris der feestcom missie (den len Luitenant der Infanterie M. H. A. J. Van Meurs de leden der Indische deputatie, henevens van elk studiejaar der Akademie en elk wapen twee kadetten. Gedurende het diner werd dor Indische deputatie eene serenade gebracht door de H. H. Offi cieren van het garnizoen te Bredawaarbij welsprekende toasten elkander opvolgden. Na afloop van het diner begaf zich de deputatie naar de amuse mentzaal der Akademie om aldaar het geschenk geplaatst te zien. Daar komende, werd zij door het kadettenkorps en het aan de Aka demie verbonden officiers- en leeraarspersoneel ontvangen onder de beteekenisvolle en voor iederen kadet een schat van herinneringen gevende toonen van het: „Ou peut on être mieux qu'au sein de sa familie"? Het huldeblijk stond reeds op de daarvoor bestemde plaats, in eene daarvoor gemaakte nis, in het midden der lange buitenzijde van de amusementzaal, aller bewondering opwekkende door de schoone ornamentatie en de uitmuntende wijze, waarop het was uitgevoerd. Nadat de Gouverneur der Akademie nogmaals zijn dank voor het ontvangen huldeblijk had betuigd, en de schoone zaal weerklonken had van het door alle aanwezigen met geestdrift uitgeroepen „Leve de Indische oud-kadetten"nam de Generaal Verspyck wederom hot woord en verklaarde, dat de gedachte aan de Akademie steeds hoe ver en hoe lang ook van haar gescheiden bij iederen Ihdischen oud-kadet en adelborst de aangenaamste en dankbaarste herinneringen opwekte. Hij- spoorde daarna de aanwezige kadetten aan, een goed gebruik te maken van de schoone militaire instelling en opleiding, waartoe hun de gelegenheid werd geboden, opdat bij het vijf en zeventig jarig bestaau der Akademie ook dóór hen met een dankbaar gevoel feest mocht worden gevierd! Daarna schonk de Generaal Smitsna eene even hartelijke toespraak,

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 341