384 aan iederen kadet, als aandenken voor liet halve eeuwfeest der Akademie, een vouwbeen symbool van het zwaard des vredes en den sleutel der wetenschap door oud-Indische militairen vervaar digd van het hout, afkomstig van boomen, door Z. M. den Koning op het landgoed Bronbeek [het Koloniaal Militair Invalidenhuis] geplant. In het „Hotel de la Couronne" teruggekeerd, ontving de Indische deputatie eene serenade van het kadettenkorpswelkeuit welge meende sympathie aangebodenop hoogen prijs werd gesteld. En zoo eindigde deze plechtige gebeurtenis, waarbij op zoo passende als waardige en treffende wijzeovereenkomstig de hoogste verwachtin gend [zoo niet deze overtreffende] van de Indische schenkers werd gehandeld. Aan allen, die daartoe hebben bijgedragen, aan de Nederlandsche sub-commissie en de Indische deputatie in het bijzonderonze warme erkentelijkheid Het geschenk is zeer schoon uitgevoerd. Door smaakvolle afwis seling van kleur en ernstigej uisteteekening der ornamentenis het nadeel, dat meestal door het rijke materiaal op het uiterlijk wordt uitgeoefend, niet alleen geheel weggenomen, maar verhoogt de edele grondstof het verrassend schoone van het geheelwaarvoor ontwerper en vervaardiger den hoogsten lof verdienen. Aan allendie deel hebben genomen aan het huldeblijk, is daarvan door den secretaris een exemplaar photogram, album-fonnaataan de hoogste inschrijvers op het geschenk een exemplaar photogramka binet-formaat gezonden. Zijdiedoor welke oorzaken ooknog geen photogram hebben ontvangen, gelieven zich, desverkiezende daartoe alsnog tot den secretaris te wenden, die nog een vijftigtal exemplaren, album-formaat, ter zijner beschikking heeft. De ontvangsten der commissie hebben bedragen f 2000. Na af. trek der onkosten, is daarvan een bedrag van f 1975, ten behoeve van hot geschenkaan de sub-commissie in Nederland overgemaakt- De gezamenlijke ontvangsten der sub-commissie bedragen 2377,75"i hare uitgaven f 2352,65s. Het batig saldo van f 25,10 zal worden aangewend om op het voetstuk van het geschenk alsnog te doen beitelen: „Ontworpen door den oud-kadct J.Bh. Ermeliny."

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 342