335 Het geschenk zelf kostzonder vracht en inkomende rechten, 4000 francs. Het personeel der commissie mocht niet lang vereenigd blijven. De Kolonels Pfeiffer en Boumeester vertrokken naar 's Gravenhage en Samarangde Kapitein-Luitenant ter zee Dyserinck keerde naar Nederland terug. De Majoor van den Generalen staf Geij van Pittius de Kapitein der Infanterie De la Parra en de 2° Luitenant der In fanterie Auffmorth togen naar het oorlogsterrein in Atjellwaar de laatste zijn leven liet op het veld van eer. Na de ontbinding der commissie werd door haren president het ondervolgend schrijven ontvangen van Zijne Excellentie den Kommandant van het Leger: Departement van Oorlog. Ie afdeeling. Kabinet. La L. Hoofdkwartier Batavia24 Februari 1880. Bij Uwen brief van den 23stcn jongstleden, N° 11, ontving ik de mededeeling, dat Uwe commissie hare taak heeft volbracht. Bij het nederleggen van Uw mandaat is het mij een aangename plicht, den president en den secretaris der commissie in de eerste plaats mijnen welgemeenden dank te betuigen voor do uitstekende wijze, waarop zij aan hunne opdracht hebben voldaan. Aan hunne belangelooze toewijding is het voornamelijk te dan ken, dat de oud-kadetten bij het Nederlandsch-Oost Indische leger op eene waardige wijze op het halve eeuwfeest der Koninklijke Militaire Akademie werden vertegenwoordigd. Uit naam der oud-leerlingen dier inrichting, bij het Indische leger aanwezig, verzoek ik U wel de verzekering te willen aanvaarden, dat al hetgeen door Uwe commissie in deze is verricht, de algemeene goedkeuring heeft weggedragen. Met gevoelens van achting heb ik de eer te zijn-. H. G-. Boumeester, Commandant van het Leger en Chef van het Departement van Oorlog in Ned.-Indië.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 343