Dl NEDERLAIDSCHE EN INDISCHE LEGERS. t-L^ r j j 7 HET VERBAND Vervolg en slot. Zie af. No. 3). III. Het militair onderwijs. Yan af 1814 is in de Grondwet op liet onderwijs meer de aandacht gevestigd. De inrichting van het openbaar onderwijs wordt, met eerbiediging vau ieders godsdienstige begrippen, door de wet geregeld. 22 TUSSCHEN Ontwerp Yan Rogendorp, art. 64. Ten zelfden einde wordt de publieke opvoeding als een vaste steun van den staat door eene wet geregeld, en dezelve jaarlijks in over weging genomen. G. W. 1814, art. 140. Ter bevordering van Godsdienst als een vaste steun van den staat en ter uitbreiding van kennis, is liet openbaar onderwijs op de hoogemiddelbare en lage scholen een aanhoudend voorwerp van de zorge der Regering. De Souvereine Vorst doet van den staat dier scholen jaarlijks aan de Staten-Gene- raal een uitvoerig verslag geven. G. W. 1815, art. 226 art. 224 G. W. 1840. G. W. 1840, art. 224. Het openbaar onderwijs is een aanhoudend voorwerp van de zorg der Regering. De Koning doet van den staat der hooge, middelbare en lagere scholen jaarlijks aan de Staten-Generaal een uitvoerig verslag geven. Voorstel 1844, art. 184. De inrichting van het publiek onderwijs wordt, met eer biediging van ieders godsdienstige begrippendoor de wet geregeld. De Koning doet van den staat der hooge, middelbare en lagere scholen aan de Staten- Generaal jaarlijks een uitvoerig verslag geven. Commissie 1848, art. 183. De inrichting van het publiek onderwijs wordt, met eerbiediging van ieders godsdienstige begrippen, door de wet geregeld. Het geven van onderwijs is vrijbehoudens het onderzoek naar de bekwaamheid des onderwijzers en het toezicht der overheid, beide door de wet te regelen. De Koning doet van den staat der hooge, middelbare en lagere scholen aan do Staten-Generaal jaarlijks een uitvoerig verslag geven. G. W. 1848, art. 184. Het onderwijs is een voorwerp van de aanhoudende zorg der Regering.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 345