362 aan het Nederlandsch karakter der in Indie aanwezige Nederlanders. Wanneer Nederland een militieleger behoudt zonder dienst- of plaatsvervanging, alle soldaten van beroep daarin worden geweerd, door alleen vrijwilligers aan te nemen na een afgelegd, gemakkelijk, toelatingsexamen, dan is daarmede aan den aard en het doel van het leger voor de Nederlandsclie defensie voldaan worden de be ginselen in de G. W. van 1848 vastgesteld, na wijziging der toepassing in 1880, opgevolgd overeenkomstig de zeden en gewoonten en het karakter der bevolking en levert het toezicht over het onderwijs minder bezwaren op. Hierdoor wordt de werving voor het Indische leger gemakkelijker zonder meerdere finantiëele bezwaren en kan het Nederlandsclie element onder het Europeesche gedeeke in dat leger worden versterkt, terwijl de oprichting eener noodzakelijke Europeesche reserve in Indië mo gelijk wordt. Door aan de Krijgsschool voor officieren in Nederland geene opleiding van Indische Generale staf en Intendance-officieren te verbinden doch daarvoor eene soortgelijke inrichting in Ned-Indië in het leven te roe pen; door de K. M. Academie te Breda te bestemmen om jaarlijks onge veer tot de helft in de behoefte der voor het Nederlandsclie en voor het Indische leger benoodigde Infanterie en Cavalerie-officieren en van -§- der Artillerie en Genie-officieren te voorziendoor afschaffing van de examens in Nederland van onderofficieren, af komstig van de hoofd cursussen, voor den rang van officier in het Indische leger (behalve voor de Militaire administratie)en door uitbreiding der Militaire school te Meester- Cornells voor de opleiding van Inf., Cav., Genie, Artillerie en Administratie-officieren, overeenkomende met de toestanden in Inclië en de behoeften van het leger, en met behoud van de voorberei dende Cursussen, wordt de wetenschappelijke vorming van de officiereu voor beide legers gelijkelijk behartigdwordt het Nederlandsclie leger en het defensiebelang gebaat, verkrijgt Indië de dringend noodige militaire instellingen, in verband met eene verbetering der legerorgani- satie, en doet het tevens de mogelijkheid ontstaan, een defensiestelsel te kunnen aannemen. Blijft verder het Instructie-bataljon te Kampen ingericht tot opleiding van onderofficieren en korporaals, zoowel ten behoeve van Nederland

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 370