374 vele duizenden verkregen zijnterwijl nu, door opdrijving van erschen, slechts voor enkele honderden bijzonder goed kon worden gezorgd. Eene laatste poging om in dezen loop van zaken eenige wijziging te brengen, werd beproefd, toen de Regeering, door verkeerde voor lichting verlokt het bepaald verlangen had uitgesproken, alle logies hoog boven den grond te ontwerpen, om voor goed een eind aan den slechten gezondheidstoestand in Atjeli te maken. Het op plan 13 voorgesteld ontwerp is daarvan het gevolg geweest Hoewel zoo zuinig mogelijk ingericht, kwam toch zijne algemeene toepassing voor zoovele duizendtallen, als in Atjeh aanwezig waren, op zulke belangrijke cijfers aan geld en tijd te staan, dat de Regeering geene beslissing nam. Eerst in 1879 gaven de omstandigheden der Genie aanleiding, ernstig aan de toepassing van het stelsel voor bijzondere behoeften te denken. Ook voor deze bijzondere gebouwtijpesachtervolgens door mij ontworpen, wordt naar de detailbeschrijvingen in de volgende 5 verwezen. Wordt vervolgd Medley in zijn „India and Indian Engineering" van 1873 verklaart als ondervin ding op groote schaal met den nieuwen kazernebouw in Britsch-lndië opgedaan, liet volgende In more than one instance it is believed that a return to the old temporary thatched barracks was urged. Of course it is not meant to suggest that the new barracks engendered cholera, but merely that a site, unhealthy in itselfhas not been made less so, by the erection of large and expensive buildings.

Indisch Militair Tijdschrift | 1880 | | pagina 382